Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 10 marzec 2013

W sobotę mało kto się spodziewał, że Mistrzostwa Polski w Biegach Prełajowych przyjdzie rywalizować przy silnym wietrze i niskich temperaturach. Mimo to zawodniczka włocławskiej Vectry Katarzyna Kowalska obroniła mistrzowski tytuł w biegu na 8 km. W niedzielę 24 marca przyjdzie jej reprezentować Polskę w czasie Mistrzostw Świata.

Opublikowano w Sport

W ramach unijnego projektu ,,Comenius”  w stolicy Litwy  odbył się zjazd nauczycieli i uczniów, w ramach którego poznawano kulturę litewską oraz mniejszości polskiej i rosyjskiej.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 10 marzec 2013 21:30

Asta o trzy punkty lepsza

W pewnym momencie trzeciej kwarty AZS Radex Szczecin miał już nawet przewagę czternastu punktów nad bydgoskim rywalem. Końcówkę jednak perfekcyjnie rozegrała Franz Astoria.

Opublikowano w Sport

Rząd chce zlikwidować Fundusz Kościelny, a zamiast tego zaproponować dobrowolny odpis części podatku na wybrany kościół. Nie ustalono jeszcze jaki będzie to procent, a samorządu już liczą ile mogą na tym stracić.

Opublikowano w Regionalne

PortalSamorządowy przeprowadził analizę wydatków jakie chcą ponieść miasta wojewódzkie w roku 2013. Zauważyć można tendencję oszczędzania w czasie kryzysu, gdyż miasta wojewódzkie chcą wydać na promocję 88 mln złotych, czyli o 22 mln złotych mniej niż w ubiegłym roku.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 10 marzec 2013 14:59

Gród Kazimierza Wielkiego

Cztery lata temu Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy wystąpiło z inicjatywą, aby Bydgoszcz budowała swoją markę jako gród Kazimierza Wielkiego. Podobnie jak to robi Poznań utożsamiając się z grodem Przemysła, czy Kraków z grodem Kraka.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 10 marzec 2013 12:50

,,Wielki Kryzys w powiecie sępoleńskim”

Dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Krajeńskim Marek Tymecki przedstawił na sesji Rady Powiatu dość mało optymistyczną analizę sytuacji ekonomicznej i społecznej w powiecie.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 10 marzec 2013 12:22

Prezydentowi i radnym przypominamy o Tybecie

Dzisiaj społeczność tybetańska na całym świecie obchodzi 56 rocznicę powstania w stolicy Tybetu. Naród tybetański znajduje się pod okupacją ze strony Chin. W lipcu 2011 roku w Bydgoszczy gościli tybetańscy studenci, którzy przybliżyli sytuację jaka panuje w ich ojczyźnie. Z tego powodu zwracamy się do władz Bydgoszczy, aby przypomnieć im o inicjatywie nazwania jednej z ulic imieniem Wolnego Tybetu. Jako Polacy powinniśmy rozumieć bowiem naród tybetański w szczególności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu