Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 16 marzec 2013

W historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej miało dzisiaj miejsce spotkanie tworzącej się Platformy Oburzonych.. Celem tego ruchu społecznego jest zwiększenie udziału Polaków w rządzeniu krajem.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 16 marzec 2013 20:14

Solidarność 32 lata później

Dokładnie 32 lata temu po decyzjach wojewody chłopi rozpoczęli okupację budynku przy ulicy Dworcowej. Był to jeden z ważniejszych elementów wydarzeń nazwanych przez historyków Bydgoskim Marcem 81. W sobotę złożyli w tym miejscu symboliczne kwiaty, upamiętniając historyczne wydarzenia. Towarzyszył im między innymi przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 16 marzec 2013 19:25

Zawisza faworytem meczu przyjaźni

Z poważnymi osłabieniami do niedzielnej rywalizacji z Zawiszą Bydgoszcz przystąpią piłkarze GKS Tychy. Dlatego zdecydowanym faworytem są goście z Pomorza.

Opublikowano w Piłka nożna

W piątek 22 marca, tuż przed niedzielą palmową, na Wzgórzu Zamkowym w Kruszwicy odbędzie się inscenizacja męki Pana Jezusa przed ukrzyżowaniem na Wzgórzu Golgota.

Opublikowano w Inowrocław
sobota, 16 marzec 2013 15:28

3 lata temu w Bydgoszczy

Urząd Marszałkowski nie chciał udzielić stowarzyszeniu Metropolia Bydgoska informacji publicznej, dotyczącej wydatków na promocję. W tym wydaniu ,,3 lata temu w Bydgoszczy” przyjrzymy się jawności wydatków samorządu województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 16 marzec 2013 14:24

Latos nie chce Biedronki na rynku

Wśród bydgoskich internautów rozgorzała dyskusja, czy na Starym Rynku powinien mieścić się dyskont sieci Biedronka. Bardzo prawdopodobne, że będzie on miał lokalizację w budynku, który powstanie w miejscu wyburzonej Kaskady.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

    11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu