Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 20 marzec 2013
środa, 20 marzec 2013 21:10

Zima przetestuje najlepszych na świecie

Gdy w ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja prasowa poświęcona ostatnim przygotowaniom do Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych mało kto wierzył, że zimowa aura utrzyma się do zawodów. Mimo rozpoczynającej się kalendarzowej wiosny, meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują ujemne temperatury i wiatr powyżej 3 m/s.. Będzie to zatem test charakteru dla najlepszych przełajowców na świecie.

Opublikowano w Sport
środa, 20 marzec 2013 19:44

SLD skarży ustawę śmieciową do TK

Klub Parlamentarny Sojuszu Lewicy Demokratycznej złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o uchylenie tzw. ustawy śmieciowej, na mocy które od 1 lipca czekają nas wyższe opłaty za utylizację odpadów.

Opublikowano w Regionalne
środa, 20 marzec 2013 19:03

Zmiana warty w policji

Komendant Powiatowy Policji w Nakle podinsp. Andrzej Cieślik przekazał obowiązki kom. Dariuszowi Stońskiemu, który pełnił do tej pory funkcję Zastępcy Komendanta w powiecie tucholskim.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W poniedziałek Rada Miejska Inowrocławia podejmie decyzje o nadaniu ulic im. Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki oraz Orląt Lwowskich.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 20 marzec 2013 15:20

Mandaty z Alfy Romeo nielegalne?

Reporter radia TOK FM ustalił, że ponad 100 radiowozów policyjnych marki Alfa Romeo z rosyjskim radarem Iskra-1 może wystawiać mandaty nielegalnie. Duże znaczenie ma tutaj wyrok sądu w Sierpcu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj w Sejmie minister Radosław Sikorski przedstawia informację o zadaniach polityki zagranicznej na lata 2013. Szef polskiej dyplomacji odniósł się tutaj do sukcesów bydgoskiej Pesy i krakowskiego Tinesa na rynku rosyjskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do wyborów samorządowych pozostały dwa lata, już dzisiaj trwają jednak spekulacje na temat tego, kto będzie walczył o fotel prezydenta Bydgoszczy. Wole walki o drugą kadencję wyraził już obecny prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Boss to imię owczarka niemieckiego, który rozpoczyna swoją służbę w inowrocławskiej policji. Do realizacji swoich zadań czworonóg przygotowywał się przez pięć miesięcy w ośrodku szkoleniowym w Sułkowicach. Swoimi umiejętnościami wspierać będzie on Wydział Patrolowo-Interwencyjny.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

    11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu