Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 21 marzec 2013

W poniedziałek radni sejmiku zdecydują, czy przyjmą priorytety dotyczące strategii rozwoju województwa 2014-2020. Motorem rozwoju województwa ma być silna metropolia Bydgoszczy i Torunia.

Opublikowano w Regionalne

Główną informacją wczorajszego dnia w serwisach poświęconych branży medialnej było przejęcie spółki Media Regionalne, która wydaje w naszym regionie Gazetę Pomorską, przez niemiecki koncern Polskapresse z rąk brytyjskiego Mercom Group.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza przy wsparciu Rady Miejskiej wyraził niepokój o przyszłość zakładów sodowych w Inowrocławiu i Janikowie. Patrząc na te działa sąsiadów z południa, trudno nie zadawać sobie pytania – czy bydgoski samorząd zrobił wszystko, gdy ważyły się losy Zachemu?

Opublikowano w Bydgoszcz

Wypowiedzi przedstawicieli spółki Soda Polska na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w pewnym stopniu mogły uspokoić opinie publiczną co do przyszłości zakładów Soda-Mątwy w Inowrocławiu i Janikosoda w Janikowie. Cały czas jednak funkcjonuje pogotowie strajkowe, a dzisiaj doszło do konfliktu w kwestii flag.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 21 marzec 2013 18:13

Część personelu NKJO zatrudni UTP

W wyniku zawartego w środę porozumienia pomiędzy władzami województwa, a Uniwersytetem Technologiczno Przyrodniczym, uczelnia w ramach starań o otwarcie kierunku językowego zatrudni 29 pracowników likwidowanego w Bydgoszczy Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiadając na interpelacje posłanki Iwony Kozłowskiej stwierdza, że celem reformy sądownictwa w powiecie nakielskim było zwiększenie funkcjonalności wymiaru sprawiedliwości na tych terenach. Problem w tym, że praktyka jest inna.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 21 marzec 2013 14:27

Młode pokolenie apeluje do bydgoszczan!

Weźmy sprawy w swojej ręce – taka pierwsza myśl nasuwa się, gdy czytamy apel do bydgoszczan jaki wystosowali przedstawiciele młodego pokolenia ponad podziałami politycznymi.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 21 marzec 2013 13:33

Obława na mieszkanie handlarza narkotyków

W poniedziałek policjanci wkroczyli do jednego z mieszkań przy ulicy Przodowników Pracy na Wyżynach. Znaleziono tam kilogram marihuany i elektroniczną wagę służącą do porcjowania środków odurzających. Policjanci zatrzymali 24 lata i 23 letnią kobietę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

    11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu