Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 25 marzec 2013

W kwietniu ruszy na terenie podlegającej pod Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy akcja – Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego.

Celem inicjatywy ma być zbudowanie lepszych relacji mieszkańców ze służbą dbającą o nasze bezpieczeństwo. Znakowanie rowerów ma z kolei na celu zminimalizowanie ryzyka kradzieży jednośladu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 25 marzec 2013 17:28

Tak Kruszwica przypomniała mękę Jezusa Chrystusa

W piątek z inicjatywy księdza Łukasza Staniszewskiego, przy wsparciu Urzędu Gminy Kruszwica, odbyło się misterium męki państwie. Wydarzenie mimo dość nieprzyjemnej pogody, przyciągnęło tłum mieszkańców Kruszwicy.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 25 marzec 2013 17:02

Stanowisko prezydenta w sprawie lunaparku

O tym, że ustawione na płycie Starego Rynku atrakcje budzą kontrowersje świadczy duża liczba krytycznych oświadczeń pod adresem ratusza. Prezydent Rafał Bruski w swoim oświadczeniu przyznaje, że z organizatorami Europejskiego Festiwalu Rozrywki ustalenia poczynił były zastępca prezydenta Sebastian Chmara.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 25 marzec 2013 15:40

Na Śląsku strajk generalny, w Bydgoszczy pikieta

Około 100 tysięcy osób protestować ma jutro na Śląsku, staną pociągi, huty, kopalnie. Protestować będą także szkoły. Organizatorem strajku, który odbędzie się w godzinach porannych jest NSZZ Solidarność. Na znak wsparcia dla protestujących w innych miejscach kraju planowane są pikiety.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 25 marzec 2013 13:48

O Strategii Rozwoju na sejmiku

Jesienią ma zostać przyjęta Strategia Rozwoju Województwa 2014-2020. Do tego czasu jak zapowiada marszałek Piotr Całbecki, dokument będzie konsultowany.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 25 marzec 2013 11:28

Czy w 1937 doszło do pogromu Żydów?

Esej Stefana Zgliczyńskiego opublikowany w książce pt ,,Jak Polacy Żydów mordować pomagali w opinii posła Bartosza Kownackiego przekłamuje prawdę na temat historii Bydgoszczy, z tego powodu parlamentarzysta wzywa prezydenta Rafała Bruskiego do interwencji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

    11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu