Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 26 marzec 2013

Budzący kontrowersje lunapark na Starym Rynku przyciągnął do Bydgoszczy ekipę stacji telewizyjnej TVN24, która nad Brdą spędziła kilka godzin. Złośliwi powiedzą, że z tego powodu Bydgoszcz zyskała większy rozgłos w kraju niż w przypadku Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych. Tylko czy na takiej promocji Bydgoszczy zależy?

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 26 marzec 2013 18:54

Szubin opracowuje strategie rozwoju

Rada Miejska w Szubinie podjęła uchwałę o przygotowaniu nowej strategii rozwoju dla Miasta Szubina. W opinii radnych i burmistrza dokument przyjęty w 2001 roku należy zaktualizować.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Na znak solidarności ze związkowcami ze Śląska, pod Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim odbyła się pikieta związkowców. Rząd krytykowano za chamstwo i brak dialogu ze społeczeństwem. W czasie manifestacji zapowiadano także, że jeżeli sytuacja ta diametralnie się nie zmieni, to także w naszym województwie podjęte zostaną strajki na szerszą skalę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Liczące prawie 80 tys. miasto Inowrocław póki co nie ma oficjalnego FanPage w serwisie Facebook. Co prawda istnieje wiele amatorskich stron, jednakże żadna z nich nie nosi statusu oficjalnej Urzędu Miasta Inowroclawia.

Opublikowano w Inowrocław

Ponad trzydzieści organizacji na czele z nowym stowarzyszeniem ,,My Bydgoszczanie” wzywa prezydenta Rafała Bruskiego do obniżenia stawek za utylizacje śmieci. Jeżeli włodarz miasta ich nie posłucha, to zamierzają złożyć swój projekt uchwały wraz z podpisami mieszkańców Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w Bydgoszczy powinno funkcjonować w gotowości 115 łóżek intensywnej terapii, jak się okazują funkcjonuje ich formalnie tylko 92, a i tej pewności nie ma poseł Tomasz Latos i przewodniczący Izby Lekarskiej Stanisław Prywiński, którzy będą domagać się przeprowadzenia inwentaryzacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

    11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu