Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 27 marzec 2013

Słynne słowa premiera Donalda Tuska, który zachęcał do niepłacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Wiele osób te słowa potraktowały na poważnie i tu pojawia się problem – po 5 latach wraz z odsetkami niekiedy trzeba zapłacić nawet 1,5 tys. złotych.

Opublikowano w Regionalne

Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodną z konstytucją uznał Prawo o ustroju sądów wojskowych, na mocy którego Minister Obrony Narodowej podjął decyzję zlikwidowaniu Sądu Garnizonowego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 27 marzec 2013 17:32

Mamy nowego honorowego obywatela miasta

Profesor Piotr Paleczny został decyzją Rady Miasta Bydgoszczy wybrany honorowym obywatelem tego miasta. Nie mieszkał on co prawda nigdy w Bydgoszczy, jednakże  promuje on Bydgoszcz na całym świecie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Organizator Europejskiego Festiwalu Rozrywki chcąc uszanować uczucia religijne bydgoszczan planuje wyłączyć instalacje rozrywkowe na okres Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu