Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 28 marzec 2013
czwartek, 28 marzec 2013 20:27

Ratusz pyta ministerstwo o KPEC

Członkowie zarządu Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej nie złożyli oświadczeń majątkowych. W tym były prezes Zachemu Konrad Mikołajski. Ratusz nie wiedział w tym problemu po naszej interwencji o wyjaśnienie tej sprawy poproszone zostanie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoskie młodzieżówki zwróciły się ze wspólnym głosem do bydgoskich radnych o wsparcie ich inicjatywy mającej na celu zachęcenie bydgoszczan do kupowania polskich i lokalnych produktów. Sami radni przyznają, że dostrzegają potrzebę promowania tego typu inicjatyw obywatelskich.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek Rada Miejska Inowrocławia zdecydowała, że prezydent miasta będzie mógł podejmować decyzje o sprzedaży lub dzierżawie nieruchomościami należącymi do gminy bez zgody radnych.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 28 marzec 2013 13:49

Wielki Czwartek

Dzisiaj rozpoczyna się okres Triduum Paschalnego, czyli najważniejszy okres Wielkiego Tygodnia. Wielki Czwartek to także Święto Kapłanów, przypominające o ustawieniu sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii przez Jezusa Chrystusa.

Opublikowano w Regionalne

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że reforma jaką wprowadził minister Jarosław Gowin, na mocy której zlikwidowano 79 najmniejszych sądów w Polsce jest zgodna z konstytucja.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Jarosław Wenderlich wyjaśnia nam aspekt prawny decyzji o uznaniu za niezgodną z konstytucją likwidacji sądu garnizonowego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 28 marzec 2013 01:47

Unia nie reguluje jednolicie metropolii

Europoseł Janusz Zemke otrzymał od Komisji Europejskiej odpowiedź na zapytanie, w którym próbował uzyskać opinie na temat sposobu tworzenia obszarów metropolitarnych.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 28 marzec 2013 01:37

Wicepremier w Pesie i na UTP

W środę kujawsko-pomorskie odwiedził wicepremier, a zarazem minister gospodarki Janusz Piechocinki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

    11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu