Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 30 marzec 2013

W niedziele wielkanocną obchodzimy pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Obchody tego zdarzenia rozpoczynają się jednak już dzień wcześniej, gdy sprawowana jest Wigilia Paschalna. Zgodnie z Żydowskim zwyczajem dzień zaczyna się po zachodzie słońca.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 30 marzec 2013 19:02

Zegarki godzina do przodu

Tej nocy spać będziemy o godzinę krócej. Wszystko za sprawą zmiany czasu z zimowego na letni. I chodź patrząc za okno ciężko było by powiedzieć, że zima dobiegła końca, to o godzinie 2 w nocy zegarki przestawimy na godzinę trzecią.

Opublikowano w Regionalne

29-letni mieszkaniec Fordonu został w czwartek zatrzymany przez policjantów zajmujących się przestępczością kryminalną. W jego mieszkaniu znaleziono ponad kilogram narkotyków.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 30 marzec 2013 12:17

Ratusz zachęca do rozwiązywania umów

Klienci firmy Remondis powinni wypowiedzieć umowę na odbiór śmieci w ciągu trzech miesięcy, czyli ktoś kto tego nie zrobił to nie ma już szans na zachowanie umownego terminu. Od 1 lipca za odbiór odpadów będzie odpowiadał Urząd Miasta, który będzie pobierał od mieszkańców opłaty z tego tytułu. Niewypowiedzenie umowy Remondisowi może doprowadzić do sytuacji, że będziemy dłużni opłaty za tę usługę także dla tej firmy.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 30 marzec 2013 11:48

Wielka Sobota

Dzisiaj w kościele katolickim dobiegnie końca Triduum Paschalne. Tego dnia kapłani błogosławią pokarmy. Jest to dzień żałoby po śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu, poprzedzający jego zmartwychwstanie.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

    11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu