Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 05 marzec 2013
wtorek, 05 marzec 2013 19:58

Budopol walczy z Wałbrzychem w sądzie

Informacja o zgłoszeniu do sądu wniosku o upadłość Budopolu zmroziła bydgoskim rynkiem pracy, gdzie lawinowo rośnie bezrobocie. Jak się okazuje firma ta walczy o 28 mln złotych w sądzie z Gminą Wałbrzych na Dolnym Śląsku. Na nierzetelność władz tej gminy skarżył się senatorowi Janowi Rulewskiemu prezes firmy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Posłanka Iwona Kozłowska skierowała do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zapytanie, w którym pyta o możliwość przywrócenia pociągów pasażerskich na linie kolejową Inowrocław – Kruszwica – Mogilno.

Opublikowano w Inowrocław

Wczoraj około godziny 19, w Turzynie TIR potrącił pieszego. Poszkodowany w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Po godzinie 11 ulicą Długą w kierunku Urzędu Miasta pędził rozpędzony zastęp Straży Pożarnej. Ognia w ratuszu jednak nie było.

Opublikowano w Bydgoszcz

Takie rozważenia od pewnego czasu prowadzi Daniel Kaszubowski, który aktywnie interesuje się transportem publicznym nad Brdą. 25 grudnia zorganizował protest przeciwko planowanym cięciom linii autobusowych oraz podwyżkom cen biletów.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 05 marzec 2013 14:30

Latos: Pieniądze ważniejsze od pacjenta

Poseł Tomasz Latos na konferencji prasowej dość zdecydowanie skrytykował system ratownictwa medycznego w Polsce. W opinii parlamentarzysty do śmierci 2,5 - letniej dziewczynki w Skierniewicach doszło z winy systemu, który stawia ekonomię wyżej od dobra pacjenta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

    11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu