Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 06 marzec 2013
środa, 06 marzec 2013 20:09

Cały czas walczymy o Business Link

Internauci z Bydgoszczy i Torunia najaktywniej walczą o lokalizację Business Linku w swoich miastach. Gród Kazimierza Wielkiego w ostatnim czasie nadrobił znacznie stratę do Torunia, który jednak cały czas wygrywa o około 100 głosów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tak jak przed rokiem nad Brdą pojawi się Europejski Festiwal Rozrywki, który na kilka dni zmieni wizerunek centrum Bydgoszczy. Na Rybim Rynku pojawi się ,,Diabelski Młyn”, odwiedzić będzie można także Jarmark Wielkanocny.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 06 marzec 2013 13:11

Fotoradar ukryty między śmieciami

O Inowrocławiu zrobiło się dość głośno, między innymi w serwisie internetowym stacji TVN24. Wszystko za sprawą fotoradaru, który dla niepoznaki przypominał kosz na śmieci.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 06 marzec 2013 12:51

Polsce brakuje gospodarki innowacyjnej

Gospodarka naszego kraju znajduje się w okresie stagnacji. Wpływa to negatywnie na rynek pracy i niesie wiele problemów społecznych, jak chociażby tych związanych z demografią. Nie jesteśmy wstanie konkurować chociażby z chińczykami w kosztach pracy, naszą siłą mogła by być innowacja, w tej materii znajdujemy się jednak w ogonie Europy.

Opublikowano w Regionalne

W 2011 roku po licznych protestach rząd zdecydował się odstąpić od zamiaru włączenia Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy do koncernu zbrojeniowego Bumar. Związkowcy mają jednak obawy, że ten zamiar powrócił, a nienajlepsza kondycja finansowa koncernu sprawia, że pojawia się u nich obawa o miejsca pracy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

    11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu