Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 11 kwiecień 2016

W środę w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym rozpocznie się Forum Polsko-Ukraińskie. Nad Brdę przyjadą merowie ukraińskich miast, wicemerowie, ukrainscy parlamentarzyści oraz konsul generalny Ukrainy w Polsce Łew Zacharczyszyn. Do Bydgoszczy przyjadą oni przede wszystkim uczyć się od nas.

Opublikowano w Bydgoszcz

Były wiceminister Paweł Olszewski uważa, że rządy Prawa i Sprawiedliwości prowadzą do marginalizacji Bydgoszczy, sprowadzenia jej do roli miasta powiatowego. Parlamentarzysta apeluje do bydgoskich posłów PiS o zadbanie o interesy swojego miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nowy telebim na stadionie Zawiszy powinien pojawić się najpóźniej 30 czerwca – zapowiedział prezydent Rafał Bruski. Ambasadorką Mistrzostw Świata do lat 20, które odbędą się w dniach 19-24 lipca na obiektach Zawiszy, będzie utytułowana polska tyczkarka Anna Rogowska, dla której gród na Brdą miał ważne znaczenie w karierze sportowej.

Opublikowano w Sport

Poseł Paweł Olszewski ocenia, iż Klub Parlamentarny jest wstanie poprzeć inicjatywę obywatelską, dążąco do utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Jest to pokłosie sobotniej wizyty szefa PO Grzegorza Schetyny w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zapowiadano na konferencji prasowej nowe otwarcie dla Parlamentarnego Zespołu Miłośników Ziemi Bydgoskiej, który miał blisko współpracować z prezydentem Bydgoszczy, radnymi wojewódzkimi i radnymi miejskimi. Od samego początku patrzałem na tę formę organizacyjną z dużą nutą sceptyczności, mając w pamięci niezbyt owocne funkcjonowanie zespołu w poprzedniej kadencji. Nikt nie potrafił mnie po prostu przekonać, że teraz będzie inaczej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu