Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 14 kwiecień 2016

W środę wieczorem Sejm głosował nad przekazaniem obywatelskiego projektu ustawy zakładającej utworzenie Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy do Komisji Zdrowia. Wynik pozytywny był do przewidzenia, dziwić może jednak głosowanie przeciw 20 posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości. Inicjatywą obywatelską zajmie się też komisja sejmowa odpowiadająca za szkolnictwo wyższe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dokładna data nadania praw miejskich Bydgoszczy przez króla Kazimierza III Wielkiego wypada we wtorek. Ratusz chcąc jednak umożliwić bydgoszczanom świętowanie w dniu wolnym od pracy, zdecydował się obchody urodzinowe rozpocząć w niedzielę. Świętować bydgoski jubileusz będziemy przez długie tygodnie, chociażby podczas czerwcowego ,,Steru na Bydgoszcz”.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 14 kwiecień 2016 10:38

Schreiber odpowiada Olszewskiemu

W poniedziałek na konferencji prasowej poseł Paweł Olszewski stwierdził, iż zmiana rządu w październikowych wyborach przyniosła negatywne skutki dla Bydgoszczy. Wymienił w tym zakresie chociażby niepowstanie Zarządu Dorzecza Wisły oraz wyraził obawę, iż nie powstanie Metropolia Bydgoszcz a droga ekspresowa S-10 zostanie zrealizowana z opóźnienie. Parlamentarzyście PO odpowiada w liście otwartym poseł PiS Łukasz Schreiber.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu