Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 15 kwiecień 2016
sobota, 16 kwiecień 2016 00:18

Od Chrztu Polski do powstania grodu Bydgoszcza

Tak się złożyło, że jubileusze 1050-lecia Chrztu Polski i 670-lecia nadania praw miejskich Bydgoszczy obchodzone są tuż po sobie. Zachęcamy do ponownego obejrzenia inscenizacji, którą w ubiegłym roku zaprezentowano na Wyspie Młyńskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 15 kwiecień 2016 20:07

Warte poczytania w jubileuszu 1050-lecia

Przez ostatnie tygodnie publikowaliśmy na naszych łamach teksty, które dotyczyły symboliki jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski oraz przedstawiały ważne wydarzenia historyczne, poświęcone początkom naszej państwowości. Przygotowaliśmy zestawienie tych publikacji, zachęcając Państwa do lektury.

Opublikowano w Magazyn

W południe w Poznaniu rozpoczęło się Zgromadzenie Narodowe z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski z udziałem legata papieskiego kard. Pietro Parolina i licznych delegacji zagranicznych. Prezydent Andrzej Duda podkreślał znaczenie dla Polski chrześcijańskich korzeni i zapowiedział, że w wytrwaniu przy nich widzi przyszłość narodu polskiego.

Opublikowano w Regionalne

Mieszkańcy Miedzynia podnoszą systematycznie postulat potrzeby rozbudowy ulicy Nakielskiej. W godzinach szczytu powstają uciążliwe korki, a dużą część ruchu generują samochody dojeżdżające do i z Bydgoszczy. Ulica Nakielska będzie łączyć centrum miasta z jednym z węzłów drogi ekspresowej S-5, co zdaniem mieszkańców jest kolejnym argumentem przemawiającym za przebudową Nakielskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę i niedzielę w hali inowrocławskiego OSIR odbędzie się mecz tenisowy w ramach Fed Cup pomiędzy reprezentacją Polski i Tajwanu. Mecz ten zdecyduje, która z drużyn wystąpi w przyszłym sezonie w Grupie Światowej II. Rozczarowaniem będzie jednak brak w składzie reprezentacji Polski, naszej czołowej gwiazdy Agnieszki Radwańskiej.

Opublikowano w Inowrocław

We wtorek w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Bydgoszczy, która będzie poświęcona 670 urodzinom naszego miasta. Uczestniczyć będą w niej przedstawiciele władz miasta Wilhelmshaven z Dolnej Saksonii.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 15 kwiecień 2016 06:56

Na Długiej panuje samochodowe bezprawie

Niedawno podniesiono postulat wprowadzenia całkowitego zakazu parkowania na ulicy Długiej, gdyż stojące auta psują klimat deptaku. Zanim jednak na poważnie rozpoczniemy dyskusję o tym postulacie, zajmijmy się problemem nieprzestrzegania obowiązujących dzisiaj przepisów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu