Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 18 kwiecień 2016

Dzisiaj swoje 670-te urodziny obchodzi Bydgoszcz. Świętujemy dokładnie pamiątkę wydania w Brześciu Kujawskim, w dniu 19 kwietnia 1346 roku, aktu lokacyjnego dla miasta ,,Królewiec”, przez króla Kazimierza III Wielkiego. Tak bowiem wolą tego władcy nazywać miało się nasze miasto.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegły poniedziałek w Sejmie z inicjatywy bydgoskiego posła Pawła Skuteckiego zaproponowano projekt ustawy zakładający rewolucyjne zmiany w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Proponuje się m.in. wprowadzenie obligatoryjnego terminu, w którym sąd musi rozpatrzyć pozew rozwodowy. Zapewne spotka się to z oporem części środowisk konserwatywnych, dość krytycznie ten pomysł ocenia bydgoska radna Grażyna Szabelska.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek przy ulicy Krzymińskiego 4 w Inowrocławiu zainaugurowało swoją działalność biuro filialne posła Michała Stasińskiego z Nowoczesnej. Ta lokalizacja będzie służyć również inowrocławskim strukturom tej partii.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 18 kwiecień 2016 13:06

Czy Straż Miejska ma dalszy byt?

Cztery lata temu podjęto nieudaną próbę zlikwidowania Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Czy dzisiaj taka inicjatywa miałaby szansę powodzenia? Zapewne dużo mniejsze niż wtedy, gdyż część środowisk popierających likwidację straży, dzisiaj oczekuje od niej większych restrykcji, niż ma to miejsce obecnie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 18 kwiecień 2016 06:31

Rozpisano przetarg na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej

Do 1 czerwca mają czas na składanie ofert wykonawcy zainteresowani rozbudową ulicy Grunwaldzkiej od Węzła Zachodniego do zachodnich granic miasta, czyli do planowanego węzła drogi ekspresowej S-5. W zamyśle władz miasta ulica Grunwaldzka ma być głównym połączeniem centrum miasta z drogą S-5.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu