Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 02 kwiecień 2016

Podczas marcowej wizyty w Budapeszcie prezydent Andrzej Duda, po spotkaniu z węgierskim prezydentem Janosem Aderem, mówił o potrzebie bliższej realizacji wspólnych działań infrastrukturalnych pomiędzy naszymi krajami. Kilka dni później PKP PLK zainicjowało powstanie europejskiego korytarza transportowego nr 11, który popularnie nazywany ma być ,,Bursztynowym Korytarzem Towarowym”.

Opublikowano w Magyar Hirek

W piątek obrady Sejmu rozpoczęły się od dyskusji nad projektem uchwały, która wskazuje rządowi Beaty Szydło ramy prowadzenia polityki imigracyjnej. Z inicjatywą przyjęcia takiej uchwały wystąpił jeszcze w ubiegłym roku klub Kukiz15, który domagał się całkowitego zablokowania możliwości przyjmowania imigrantów. Stanowisko do wygładzili jednak znacząco posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 02 kwiecień 2016 13:55

Pamiętajmy o papieżu św. Janie Pawle II

2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Informację wiernym przedstawił wówczas abp. Leonardo Sandri. Dzisiaj mija 11 rocznica.

Opublikowano w Inowrocław
sobota, 02 kwiecień 2016 10:42

Powstanie nowa aplikacja mobilna o Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego dzięki grantowi chce utworzyć aplikację turystyczną na urządzenia mobilne, która zawierać będzie elementy gry miejskiej. Będzie to innowacyjny przewodnik po mieście, który ma uatrakcyjnić turystom pobyt nad Brdą. Zapewne aplikacja znajdzie również swoich amatorów wśród tubylców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu