Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 21 kwiecień 2016

Linia Jasiniec – Pątnów ma zdaniem należących do Skarbu Państwa Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA być filarem bezpieczeństwa elektroenergetycznego Bydgoszczy, województwa kujawsko-pomorskiego i Polski. Miejska Pracownia Urbanistyczna podnosi jednak, że budowa sieci w takim przebiegu uniemożliwić może powstanie portu multimodalnego w Łęgnowie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W porządku obrad Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska znalazł się punkt poświęcony analizie cen i rodzajów biletów w odniesieniu do zmian w rozkładzie jazdy komunikacji publicznej. Przewodniczący komisji Rafał Piasecki mówi wprost, że chce porozmawiać o obniżeniu ceny biletu godzinnego.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 21 kwiecień 2016 14:22

Filharmonia Pomorska ma w końcu dyrektora

Wicepremier Piotr Gliński uznał Macieja Puto za powołanego na stanowisko dyrektora Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Od września Puto formalnie pełnił tylko obowiązki dyrektora. Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Maciej Puto będzie pełnił swoją funkcję do 31 sierpnia 2020 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalnia Soli ,,Solino” zwróci się do Marszałka Sejmu o powołanie Sejmowej Komisji Śledczej, która zbadałaby bezpieczeństwo państwa w obszarze strategicznych rezerw paliw płynnych. Kontroli podlegać miałoby należące do PKN Orlen ,,Solino”, ale również zbadana miałaby zostać prywatyzacja Ciech SA oraz wydarzenia które doprowadziły do upadku Zachemu.

Opublikowano w Inowrocław

W przyjętym 16 grudnia 2014 roku przez Komisję Europejską Regionalnym Programie Operacyjnym zapisano rewitalizację linii kolejowej nr 356 na kujawsko-pomorskim odcinku. Działania Zarządu Województwa idą jednak w kierunku, aby tej inwestycji z RPO nie zrealizować, dlatego też interwencje w Komisji Europejskiej podejmuje europoseł Kosma Złotowski.

Opublikowano w Regionalne

Od miesiąca na trasie Krzyż (województwo wielkopolskie) – Berlin Lichtenberg jeżdżą codzienne pociągi Przewozów Regionalnych. Pociągami jeździ kilkunastu do kilkudziesięciu pasażerów – nie jest to wynik zachwycający, dlatego też przewoźnik rozważa wydłużenie trasy do Piły, wówczas mogliby korzystać z niego również mieszkańcy Bydgoszczy, przy jednej przesiadce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu