Wydawać mogło się, że po unieważnieniu przez Sąd Administracyjny niekorzystnej dla Bydgoszczy sejmikowej uchwały krajobrazowej samorząd wojewódzki i miejski usiądzie przy stole, w celu wypracowania zadowalającego obie strony kompromisu. Na razie się jednak na to nie zanosi, gdyż marszałek prosi Sejmik Województwa o zgodę, na możliwość złożenia do Naczelnego Sądu Administracyjnego wniosku o kasację wyroku.
Być może jutro rozpocznie się poważna debata na temat możliwości zrównania ceny biletu godzinnego z biletem jednorazowym, czyli w praktyce obniżenie wartości tego pierwszego do 3 zł. Część dużych polskich miast poszła już w tym kierunku, w przypadku Bydgoszczy doprowadziłoby to do sprawiedliwszych taryf, gdyż nie wszystkie dzielnice objęte są systemem A+T.
Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.
Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?