Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 24 kwiecień 2016

Wydawać mogło się, że po unieważnieniu przez Sąd Administracyjny niekorzystnej dla Bydgoszczy sejmikowej uchwały krajobrazowej samorząd wojewódzki i miejski usiądzie przy stole, w celu wypracowania zadowalającego obie strony kompromisu. Na razie się jednak na to nie zanosi, gdyż marszałek prosi Sejmik Województwa o zgodę, na możliwość złożenia do Naczelnego Sądu Administracyjnego wniosku o kasację wyroku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Być może jutro rozpocznie się poważna debata na temat możliwości zrównania ceny biletu godzinnego z biletem jednorazowym, czyli w praktyce obniżenie wartości tego pierwszego do 3 zł. Część dużych polskich miast poszła już w tym kierunku, w przypadku Bydgoszczy doprowadziłoby to do sprawiedliwszych taryf, gdyż nie wszystkie dzielnice objęte są systemem A+T.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu