Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 27 kwiecień 2016

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła dwa stanowiska – pierwsze kontrowersyjne dotyczące poparcia dla Trybunału Konstytucyjnego, drugie w ważnej sprawie dla miasta, czyli apelujące do Rady Ministrów o zlokalizowanie Krajowej Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. O tę instytucję zabiegają również aktywnie władze Torunia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dość burzliwie przebiegały środowe obrady Rady Miasta, na której przyjęto stanowisko w wyrażające poparcie dla Trybunału Konstytucyjnego w sporze z rządem Beaty Szydło. Prezentujemy materiał filmowy z sesji.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 27 kwiecień 2016 20:23

Zmiany w Radzie Miasta

-Czuje się bardziej samorządowcem niż urzędnikiem – powiedział Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik, który po 18-latach pełnienia funkcji radnego, pożegnał się z Radą Miasta Bydgoszczy. Ślubowanie złożył z kolei Paweł Bokiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Środowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy przebiegała w dużych emocjach. Tematem który wywołał wśród radnych wszystkich opcji jednomyślność było stanowisko kierowane do Prezesa Rady Ministrów w sprawie zmiany krajowych dokumentów planistycznych, a dokładniej wykreślenie odgórnych zapisów dotyczących utworzenia metropolii bydgosko-toruńskiej.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów VIII edycji konkursu ,,Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Nagrody przyjaznym przedsiębiorstwom wręczał Prezydent RP Andrzej Duda. Wśród nagrodzonych podmiotów znalazła się spółka komunalna z Kujaw.

Opublikowano w Inowrocław

Polacy w kwestii Trybunału Konstytucyjnego są podzieleni. Podział ten przebiega wzdłuż linii zwolenników rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz opozycji skupionej wokół ruchu Komitetu Obrony Demokracji. Obserwując przebieg dzisiejszej sesji Rady Miasta i towarzyszące jej emocje, możemy wyszczególnić dwie subiektywne relacje jej przebiegu. Do tego dochodzi niezrozumiałe zachowanie lewicy. Postaram się przybliżyć te dwie skrajne oceny przebiegu obrad.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przyjęcie stanowiska w sprawie Trybunału Konstytucyjnego przez Radę Miasta Bydgoszczy było możliwe, gdyż po wznowieniu obrad pojawiła się 16-ta radna koalicji Bernadeta Różańska-Majchrzak. Jeden z radnych PiS twierdzi, iż widział, że przywiózł ją samochód będący w dyspozycji Urzędu Miasta, czyli radna przyjechała na koszt podatnika.

Opublikowano w Bydgoszcz

O godzinie 13:00 wznowiono obrady Rady Miasta Bydgoszczy i ponownie zagłosowano nad stanowiskiem w sprawie wyrażenia stanowiska dotyczącego stosowania się władz Miasta Bydgoszczy nawet do nieopublikowanych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Stanowisko Rady Miasta które miało uderzać w rząd Beaty Szydło w związku ze sporem o Trybunał Konstytucyjny nie zostało przyjęte. W momencie podejmowania uchwały na sali obrad znajdowało się mniej niż połowa radnych. PiS zarzuca PO i SLD, że w walce o demokrację łamie jej zasady.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu