Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 03 kwiecień 2016
poniedziałek, 04 kwiecień 2016 00:51

PSG wyróżnione za gazową izbę tradycji

W ramach turystycznego Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O dostępna jest również Izba Tradycji Miejskiej Gazowni przy ul. Jagiellońskiej 42. Forum Odpowiedzialnego Biznesu wyróżniło za to właściciela gazowni, spółkę PSG, w raporcie pokazującym dobre praktyki odpowiedzialnego biznesu w roku 2015.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę w kilku miastach regionu, w tym również w Inowrocławiu, działacze partii Nowoczesna rozdawali egzemplarze obowiązującej Konstytucji RP z 1997 roku oraz zbierali podpisy w obronie jej zapisów. Chodzi głównie o zarzucane rządowi Prawa i Sprawiedliwości łamanie ładu konstytucyjnego w kwestii Trybunału Konstytucyjnego.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 03 kwiecień 2016 21:00

Astoria zagra z Legią, Artego w półfinale

Bydgoscy koszykarze zajęli po rundzie zasadniczej I ligi szóste miejsce. Jednak mało brakowało, aby miejsce w czołówce rozgrywek odebrał im zespół rezerw Śląska Wrocław. 

 

Opublikowano w Sport

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa odpowiadając na stanowisko Rady Miasta Bydgoszczy potwierdza, iż realizacja odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi S-10 będzie odbywać się zgodnie z harmonogramem zaproponowanym przez poprzedni rząd. Rząd nie rozważa przesunięć w terminie realizacji tej inwestycji, ale pojawia się niejednoznaczny zapis ,,po zapewnieniu środków finansowych na roboty budowlane”.

Opublikowano w Regionalne

Zapowiedzi toruńskich posłów, iż inicjatywa obywatelska utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy zostanie odrzucona już po I czytaniu się nie ziściły. Jest to już mały sukces środowisk probydgoskich, ale jak pokazała piątkowa dyskusja na sali plenarnej sejmu, jeszcze daleka jest droga, aby przekonać do inicjatywy większość parlamentarzystów. Po tej dyskusji rozmawialiśmy z posłem Łukaszem Schreiberem, reprezentującym rządzący PiS oraz Michałem Stasińskim, z opozycyjnej Nowoczesnej.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 03 kwiecień 2016 15:47

Oskar Ajtner-Gollob bohaterem Polonii

Dwa punkty dla żużlowców Polonii Bydgoszcz po ciekawym starciu ze Speedway Instal Wandą Kraków. Bohaterem gospodarzy okazał się Oskar Ajtner-Gollob. 

 

Opublikowano w Sport
niedziela, 03 kwiecień 2016 12:45

Szósty dzień walki z pożarem w Kcyni

We wtorek po południu zapaliło się składowisko odpadów w Stalówce pod Kcynią. Dzisiaj ma miejsce szósty dzień gaszenia pożaru, właściwie już dogaszania ognia. Dla mieszkańców gminy Kcynia uciążliwy mógł być jednak dym, stąd też władze zalecały niewychodzenie bez potrzeby z domów.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
niedziela, 03 kwiecień 2016 12:23

Anna Raczyńska dyrektorem TVP Bydgoszcz

Kilka dni temu kierujący TVP Bydgoszcz Tomasz Pietraszak został poinformowany, iż zostanie odwołany ze swojej funkcji. Nowym dyrektorem została Anna Raczyńska, wieloletnia prowadząca audycję ,,Gorąca Godzina” w Radiu PiK. Wczoraj miało miejsce ostatnie wydanie tej audycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu