Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowe Święto Pracy. Tego dnia w sposób szczególny rozprawiamy na temat rynku pracy. Dzisiaj zapewne tyle uwagi problemu bezrobocia jak w latach poprzednich nie poświęcimy, gdyż ożywienie gospodarcze sprawiło, iż ten problem stracił na znaczeniu. Nie oznacza to jednak, że nie ma o czym dyskutować, problemów jest bowiem nadal wiele. Mniejsze bezrobocie to nie tylko zasługa ożywienia gospodarczego, ale również innych warunków zatrudnienia i często przymusowej emigracji zarobkowej.
W sobotę Mszę Świętą w nadzwyczajnym rycie rzymskim, w intencji Bydgoszczy i jej mieszkańców, celebrował ks. Roman Kneblewski. Była to część obchodów jubileuszu 670-lecia praw miejskich.
W poniedziałek 2 maja, w kruszwickim amfiteatrze odbędzie się muzyczna Majówka z ,,Ziemowitem”. Na scenie wystąpią dwa popularne polskie zespoły. Początek imprezy godz. 17.30.
Inowrocław jest miastem, które problem braku pracy dotyczył w ostatnich latach zawsze w sposób szczególny. Zdaniem prezydenta Ryszarda Brejzy przez te lata sytuacja zmieniła się diametralnie na korzyść. Szczyptę dziegciu dorzuca do tej oceny ruch Nowy Inowrocław, który uważa, że miasto nadal prowadzi błędną politykę opartą o skupianie się głównie na Parku Solankowym i walorach uzdrowiskowych miasta.
Już nawet prezydent Rafał Bruski nie chce oglądać spotkań piłkarzy Zawiszy. W sobotę wybrał się na mecz koszykarek Artego.
Lepsza skuteczność w drugiej połowie zawodniczek Wisły Can-Pack Kraków zadecydowała o zwycięstwie ekipy mistrzyń Polski w pierwszym meczu finału Tauron Basket Ligi Kobiet.
Zajmujące obiekty na nieużytkowanej stacji kolejowej Koronowo Stowarzyszenie Szczęśliwa Dolina w ostatnim czasie wypieliło trawniki. To miejsce ma w sezonie wiosenno-letnim tętnić życiem. Planowane są przejażdżki drezyną spalinową Willys, będący przeróbką amerykańskiego jeepa wojskowego. Wewnątrz budynków dworcowych urządzane będą również pokazy starych filmów.
Już za tydzień pojawi się okazja, by skosztować ok. 200 piw, które dostarczy na festiwal Beergoszcz 35 browarów. Będą to swoiste targi wszystkiego co kojarzone jest z piwem. Swoje wyrobi przedstawi m.in. pierwszy bydgoski browar rzemieślniczy ,,Osowa Góra”.
We wtorek minęła 96-ta rocznica powstania Gwiazdy Bydgoszcz, czyli można powiedzieć dość sędziwe urodziny najstarszego bydgoskiego klubu sportowego. Życzenia tysiąca lat postanowił złożyć z mównicy sejmowej poseł Łukasz Schreiber, składając stosowne oświadczenie poselskie.
W czwartek w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza odbyło się wręczenie nagród w konkursie ,,Od Kasztelani Bydgoskiej do metropolii bydgoskiej”, który z okazji jubileuszu 670-lecia miasta zorganizowało Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska. Jak tłumaczył prezes stowarzyszenia Piotr Cyprys – celem konkursu było pokazanie drogi do metropolii od roku 1346, gdy król Kazimierz Wielki nadał akt lokacyjny.
Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.
Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?