Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 22 wrzesień 2018

W sobotę przypadał Europejski Dzień Bez Samochodu, z tej okazji na kilka godzin ulica Długa została fizycznie wyłączona z ruchu, choć wjechał na nią zabytkowy autobus, w którym odbyła się ciekawa debata. Organizacje pozarządowe zajmujące się bezpieczeństwem pieszych oraz transportem publicznym tego dnia były otwarte dla gości. Również policjanci oferowali bezpłatne oznakowanie rowerów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka dni temu wiceminister Jerzy Kwieciński wskazywał na zagrożenie utraty funduszy unijnych przez województwa, które w jego opinii zbyt wolno je wdrażają. Najwyższa kwota zagrożona jest w kujawsko-pomorskim – ponad 178 mln euro, czyli ponad 0,5 mld zł. Były wicemarszałek Sejmu Radosław Sikorski uważa, że ta aktywność wiceministra Kwiecińskiego jest szkodliwa dla Polski.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 22 wrzesień 2018 17:21

Bruski: Tylko konkrety

,,Tylko konkrety” - takie hasło wyborcze przyjął prezydent Rafał Bruski, które ogłosił w czasie sobotniej konwencji wyborczej, która odbyła się w Fordonie, w Centrum Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. Prezydent Bydgoszczy mówił o ostatnich 8 latach swoich rządów oraz o tym jaką Bydgoszcz chciałby zostawić w 2023 roku, gdy zakończy się jego trzecia kadencja.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod kompleks Astori. Od środy trwają natomiast konsultacje społeczne na temat tego, co ma się pojawić po zachodniej stronie budowanego kompleksu, tzw. ,,strefa zewnętrzna”, która ciągnąć będzie się aż do ulicy Unii Lubelskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu