Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 01 luty 2021

Nowelizacja ustawy w sprawie zwalczania pandemii ze stycznia zakłada wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej dla przewoźników autobusowych, wykonujących przewozy o użyteczności publicznej. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ubolewa, że wsparcie to nie obejmuje komunikacji miejskich. Brejza wskazuje, że przychody inowrocławskiej MPK z tytułu sprzedaży biletów, z powodu epidemii spadły o ponad 50%.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek, kolejny dzień, protestowano przeciwko opublikowanemu w ubiegłym tygodniu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, zakazującego aborcji eugenicznej. W zgromadzeniu udział wzięło około 50 osób, policjantów pilnujących zgromadzenia było najprawdopodobniej znacznie więcej, tylko w Starym Porcie zaparkowanych było 9 dużych radiowozów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Włodarz Bydgoszczy w swoim piśmie do Komendanta Miejskiego Policji podkreśla, że artykuł 57 Konstytucji zapewnia każdemu obywatelowi wolność uczestnictwa w zgromadzeniach. Jest to odpowiedź na piątkowe incydenty w okolicy Ronda Jagiellonów, gdzie po godzinie 20 doszło do eskalacji, w trakcie której popychana była przez policjantów posłanka Iwona Kozłowska. Parlamentarzystka twierdzi, że uderzoną ją nawet w twarz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W styczniu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego stwierdzono 20,5 tys. zakażeń COVID-19, co w stosunku do grudnia stanowi spadek o ponad 8 tys. Nieznacznie spadła też liczba ofiar, bo 778 zgonów, to wciąż duża liczba.

Opublikowano w Regionalne

Jak wynika ze wstępnego podsumowania zbiórki w ramach 29 Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano w Inowrocławiu kwotę 101 tys. i 285 zł. Ta kwota będzie wyższa, bowiem nie zakończyły się jeszcze wszystkie licytacje. Jest to nowy rekord zamknięcia Finału WOŚP w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Pod koniec października rząd zakazał działanie gastronomii w trybie stacjonarnym, zakaz miał obowiązywać około 2 tygodni skończyło się natomiast na ponad 3 miesiącach i dzisiaj nikt nie jest wstanie powiedzieć jak to długo potrwa. W piątek 29 stycznia otworzył się wbrew obostrzeniom pub Strefa Disco.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich latach na finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Bydgoszczy zjeżdżali się miłośnicy motoryzacji w pojazdach uznawanych dzisiaj za zabytkowe. Ich obecność była atrakcją samą w sobie, nie brakowało bowiem chętnych do zrobienia sobie zdjęcia. W tym roku było to niemożliwe z uwagi na epidemię.

Opublikowano w Bydgoszcz

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek domaga się od Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wyjaśnień, jakim prawem władze tej uczelni szczepiły pracowników niemedycznych. Szczególnego podkreślenia wymaga fakt, że toruński uniwersytet szczepionkami dysponował tylko dlatego, że w swoich strukturach ma bydgoskie Collegium Medicum. Rzecznik uczelni odpowiada w sposób dość zadziwiający.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę 27 stycznia, na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Gminy w Dobrczu podjęto drugą próbę uchwalenia budżetu gminy na 2021 rok. Próba zakończyła się fiaskiem, bowiem nie udało się wypracować większości dla dokumentu budżetowego. Z powodu pandemii COVID-19, samorządy mają w tym roku wyjątkowo czas do końca marca na uchwalenie budżetu, ale jak wyjaśniał wójt Andrzej Berdych, brak uchwalonego budżetu komplikuje proces inwestycyjny.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
poniedziałek, 01 luty 2021 01:16

Ponad 127 mln zł to nowy rekord WOŚP

Przyzwyczailiśmy się, że z roku na rok Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera coraz więcej pieniędzy, które przeznaczane są na wspieranie rozwoju oddziałów szpitalnych i profilaktykę zdrowotną. W tym roku specjalnie nie liczono na rekord, bowiem pandemia wywołała recesję, w której oglądamy każdą wydana złotówkę po kilka razy – okazało się jednak, że nawet w trudnych czasach Polacy potrafią być solidarni i mamy nowy rekord.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Listopad 2012 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu