Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 11 luty 2021
piątek, 12 luty 2021 00:21

MZK testuje autobus hybrydowy

Dzisiaj ostatni dzień testów autobusu MAN Lion's City Efficient Hybrid, jaki od wtorku jeździł na linii nr 74. Autobus rusza i zwalnia na silniku elektrycznym, zaś w czasie jazdy napędzany jest dieslem. Prowadzone testy mają pozwolić również ocenić wartości spalania. Obecnie stała bydgoska flota nie dysponuje autobusami ani elektrycznymi, ani hybrydowymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niemal połowa Polaków uważa, że rząd Mateusza Morawieckiego nie panuje nad epidemią koronawirusa w Polsce - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Z kolei prawie 40 proc. badanych źle ocenia skuteczność wprowadzonych w naszym kraju obostrzeń epidemicznych.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 11 luty 2021 15:22

Weekend bez tramwajów na Kujawskiej

W sobotę i niedzielę (13 – 14 lutego) wyłączona z ruchu tramwajowego będzie ulica Kujawska. Wyłączenie ma związek z koniecznością wyłączenia zasilenia trakcyjnego, co z kolei związane jest z prowadzonymi inwestycjami. Wykonawca inwestycji planuje rozwiesić sieć trakcyjną na słupach przy ulicy Solskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę odbywała się zdalna sesja Rady Miasta Bydgoszczy w temacie Mostu Uniwersyteckiego. Tego dnia w wielu telewizjach i portalach zamiast treści informacyjnych pojawił się list otwarty, jaki wydawcy mediów kierowali do rządzących,była to akcja protestacyjna. Po sesji ten list odczytała przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska, co spotkało się z ostrą reakcją radnych PiS.

Opublikowano w Bydgoszcz

Koalicja Obywatelska chce złożyć obywatelski projekt ustawy w sprawie zniesienia obowiązku radiowo-telewizyjnego oraz likwidacji stacji telewizyjnej TVP Info. Zdaniem polityków tej formacji media publiczne są upolitycznione i realizują rządową propagandę. W tym tygodniu podpisy zbierano m.in. w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu