Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 12 luty 2021

Według robionych co dwa lata badań w Bydgoszczy przebywa ponad 300 osób bezdomnych – statystyki jak podaje się w metodyce mogą nie być jednak aż tak dokładne. Te osoby w czasie mrozów są szczególnie zagrożone na wyziębienia, które mogą doprowadzić do śmierci. Na dodatek mamy pandemię COVID-19, przez co znacznie trudniej udzielić komuś schronienia tak z marszu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tymi słowami można podsumować niecodzienny happening, jaki miał miejsce w ostatnich dniach przy ulicy Gdańskiej, gdzie nieopodal Muzeum Okręgowego stanęły sztuczne płuca. Z dnia na dzień robił się one jednak coraz bardziej czarne. W piątek happening podsumowali jego organizatorzy Bydgoski Alarm Smogowy oraz Stop Smog Miedzyń.

Opublikowano w Bydgoszcz

Działalność kopalni odkrywkowych w okolicach Konina jest przedmiotem krytyki organizacji ekologicznych, ale też niepokoi samorządowców z powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Wiele jezior wysycha, a w przyszłości zagrożone może być też Gopło, nad którym położona jest Kruszwica. W czwartek w Kruszwicy zawarto porozumienie o współpracy.

Opublikowano w Kruszwica

Środa została zapamiętana jako ten dzień, w którym zamilkła większość komercyjnych mediów, a widzom pozostała właściwie tylko telewizja państwowa. Politycy Zjednoczonej Prawicy kontrowersyjny projekt ustawy bronili argumentami, że trzeba opodatkować w końcu Google, Facebook-a czy Amazona. Nie sposób im nie przyznać racji, gdyby tylko na tym założenia projektu się kończyły.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 12 luty 2021 11:04

Fotowoltaika dla firm

Niezależnie od profilu działalności inwestycja w fotowoltaikę jest korzystna dla wszystkich firm.

Opublikowano w Polecane

Ostatnie lata przyniosły ogromny przełom w patrzeniu na potrzeby osób niepełnosprawnych, zaczęto myśleć o poprawie dostępności infrastruktury i budynków, co się dzieje chociażby przez budowanie wind z myślą o niepełnosprawnych i dostosowaniu obiektów, przy których powstawaniu specjalnie o tym problemie nie myślano. Można jednak odnieść wrażenie, iż coraz powszechniejsza jest potrzeba, aby zrobić coś więcej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu