Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 13 luty 2021

W tym tygodniu ukazał się sondaż wykonany przez pracownię United Survey dla Wirtualnej Polski, w którym pytano Polaków o nastawienie do Kościoła katolickiego. Jest on przełomowy, bowiem więcej respondentów ocenia Kościół negatywnie, od tych z pozytywną oceną.

Opublikowano w Magazyn

Zgodnie z przyjętymi w Polsce regułami – najpierw Rada Gminy powinna przyjąć wieloletnie ramy finansowe, przedstawiające zakładane na kolejne lata zadłużenie, a dopiero później uchwalić budżet na dany rok – zazwyczaj samorządowcy debatę nad tymi dwoma uchwałami przeprowadzają jednocześnie. Problem może się zrobić, gdy okaże się, iż wieloletnia perspektywa finansowa, przyjęta przed uchwałą budżetową, nie obowiązuje. Z taką sytuacją mamy do czynienia w gminie Białe Błota.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka tygodni temu mieliśmy spór o dekomunizację skweru Pomorskiego Okręgu Wojskowego, który co ciekawe Rada Miasta uchwaliła jednomyślnie, ponad podziałami politycznymi w 2016 roku, bowiem nikt nie utożsamiał tej instytucji z komunizmem. Ostatnio, w zapleczu wojewody jednak coś na POW wynaleziono. Okazuje się natomiast, że na wyrazistego propagatora tamtego ustroju Józefa Twardzieckiego, wojewoda jest za słaby.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rządowy plan na I kwartał 2021 roku zakłada zaszczepienie przeciwko COVID-19 3 mln osób – szczepieni są pracownicy służby zdrowia, pracownicy DPS, rozpoczęły się szczepienia nauczycieli oraz seniorzy. Połowa kwartału już jednak za nami, stąd też zaczynają się już pytania o II kwartał.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Styczeń 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu