Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 14 luty 2021

Od dzisiaj odbiór odpadów w sektorach II i V, czyli w Fordonie oraz na Osowej Górze, w Opławcu, na Czyżkówku i Piaskach odbierać będzie miejska spółka ProNatura. Dobiega – przynajmniej na razie, końca w Bydgoszczy era firmy Komunalnik, na którą właściwie narzekają wszyscy bydgoszczanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nadzór budowlany zgodę na otwarcie basenu bydgoskiej Astorii udzielił już w październiku, nie było jednak uroczystego przecięcia wstęgi, głównie z powodu ograniczeń pandemicznych dotyczących funkcjonowania basenów. Rządowe obostrzenie przestało obowiązywać w piątek 12 lutego – od poniedziałku 15 lutego planowane jest natomiast otwarcie bydgoskich basenów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę rozpocznie się w Kościele katolickim Wielki Post, który ma przygotować wiernych do przeżywania świąt Wielkiejnocy. Z tej okazji orędzie do wiernych wystosował papież Franciszek, w którym wskazuje okres Wielkiego Postu, jako czasu odnowy wiary, nadziei i miłości.

Opublikowano w Regionalne

W sobotę 13 lutego liczba zaszczepionych w kujawsko-pomorskim pierwszą dawką przeciwko COVID-19 przekroczyła 70 tys., co stanowi blisko 4% populacji województwa. Jest to liczba potwierdzonym klinicznie przypadkom zakażeń, który było w sobotę ponad 111 tys.- musimy jednak pamiętać, że wirusa bezobjawowo przeszło kilka razy więcej osób.

Opublikowano w Magazyn
niedziela, 14 luty 2021 08:50

Bydgoszcz się laicyzuje

Kościół katolicki w dziejach Bydgoszczy odegrał ważną rolę – to wiara katolicka i księża odegrały szczególną rolę w zachowaniu polskiego charakteru Bydgoszczy, gdy tymi terenami zarządzali Niemcy, to również wspaniałe karty związane z koronacją obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, które dały nadzieje w czasie ucisku komunistycznego. Dzisiaj tamten wspaniały dorobek jest jednak roztrwaniany przez takie partykularyzmy jak parkowanie pod Katedrą.

Opublikowano w Bydgoszcz

 

W grudniu Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska wystosowało list otwarty, w którym krytycznie odniosło się do polityki kolejowej marszałka województwa, wspomnieć należy, że wówczas zapadły decyzje o zamknięciu połączeń z Bydgoszczy do Chełmży przez Fordon, ale stowarzyszenie upomniało się też m.in. o pociągi z Bydgoszczy do Olsztyna. List ten został zakwalifikowany jako skarga stowarzyszenia na działalność marszałka i rozpatrzony w tym trybie przez Sejmik Województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu