Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 15 luty 2021

W 2020 roku poziom recyclingu w gminach powinien przekroczyć przynajmniej 50% - zakładały polskie przepisy wdrażające dyrektywę odpadową Unii Europejskiej. Na dzisiaj nie mamy danych, aby ocenić czy udało się to osiągnąć w Bydgoszczy, dużo w tej materii zależałoby jednak od metody liczenia recyclingu. W grudniu Sejm na wniosek rządu przyjął nowelizację przepisów, wprowadzający bardziej liberalną metodę liczenia. Za nieosiągnięcie minimalnego wskaźnika samorządy powinny zostać zgodnie z unijnymi przepisami ukarane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wraz z rosnącym wskaźnikiem zaszczepienia będziemy mogli podejmować odważniejsze decyzje w zakresie luzowania obostrzeń w tych sektorach gospodarki, które cały czas podlegają rygorom epidemicznym - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Regionalne

Kilka tygodni temu pisaliśmy o batalii jaką z inowrocławskim ratuszem stoczył były radny Jacek Olech o 72 zł. Kwota może nie robić wrażenia, ale jeżeli się ją przemnoży przez kilkaset mieszkańców Kujawskie Spółdzielni Mieszkaniowej, to może się okazać już problematyczna dla budżetu miasta.

Opublikowano w Inowrocław

W ciągu ostatnich 7 dni średnia liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców wyniosła dziennie w Polsce 14 – ten wynik utrzymuje się już kolejny tydzień. W województwie kujawsko-pomorskim było to 21, jest to zatem kolejny tydzień powolnej tendencji spadkowej – o 1 punkt w ostatnich 7 dniach.

Opublikowano w Regionalne

Od piątku wznowiona została działalność hoteli i usług noclegowych, w odpowiednich reżimach sanitarnych – zakazana jest chociażby wciąż działalność restauracji hotelowych. W sobotę funkcjonowanie inowrocławskich hoteli skontrolowali policjanci wraz z pracownikami sanepidu.

Opublikowano w Inowrocław

Szczepienia lekarzy i całego personelu medycznego są ważne, bowiem są to osoby mające bezpośredni kontakt z chorymi, a więc w przypadku zakażenia COVID-19, mogą narażać pacjentów na kontakt z wirusem. Dlatego też personel medyczny w ramach grupy ,,zero” miał być zaszczepiony w pierwszej kolejności do 25 stycznia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pandemia COVID-19 napędziła rozwój e-commerce, lecz także wzrost konkurencji w tym kanale zakupowym. Wymagania klientów ciągle rosną i dotyczą już nie tylko niskich cen, ale również coraz wygodniejszych rozwiązań z zakresu dostawy, jakości obsługi czy metod płatności. Wdrożenie wygodnych, elektronicznych rozwiązań w tym zakresie jest warunkiem sukcesu zwłaszcza dla nowo powstających e-sklepów, bo zakres oferowanych kanałów płatności może zadecydować o tym, czy klient dokona zakupu, czy jednak z niego zrezygnuje i skieruje się do konkurencji.

Opublikowano w Magazyn

- Wyniki zakażeń pokazują nowy trend - codzienna liczba osób zakażonych o kilkaset większa niż przed tygodniem - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaznaczył, że rośnie ryzyko przyspieszenia epidemii.

 

Opublikowano w Regionalne

Zespół analityczno-badawczy PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek z Krakowa przeprowadził badania czystości 10 największych polskich miast ,,pod mikroskopem”. Badano bowiem stężenie bakterii w przestrzeganiach publicznych. Bydgoszcz wypadła w nim wysoko – w gronie miast najbardziej czystych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu