Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 16 luty 2021

W ubiegłym tygodniu podnieśliśmy sposób w jaki portal TVP Info informował o tragedii w Turzanach pod Inowrocławiem, gdzie lecząca się psychiatrycznie 37-latka zabiła swoich synów – 3-latka i 5-latka. Redakcja sprawę pokazywała w taki sposób, aby utożsamić ją politycznie ze Strajkiem Kobiet. Okazuje się, że skargi w tej sprawie skierowano również do Rady Etyki Mediów, która potwierdziła naruszenie standardów dziennikarskich.

Opublikowano w Inowrocław

Wtorek – około godziny 9:15, chodni przy Wełnianym Rynku blokuje wóz transmisyjny Polskiego Radia PiK, gdyby w tym miejscu zaparkował zwykły obywatel zapewne skończyłoby się mandatem, albo nawet odholowaniem pojazdu, bowiem pozostawienie go na skrzyżowaniu ogranicza widoczność i może powodować zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Utarło się jednak przekonanie, że mediom w kwestii przepisów o ruchu drogowym wolno nieco więcej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wieloletni budżet Unii Europejskiej do 2027 roku (w praktyce wydatkowany do 2030 roku) został już na szczeblu unijnym dogadany, teraz rozmowy się toczą o tym na jakie dokładnie inwestycje w Polsce trafią te pieniądze i jak będą rozdysponowane w województwach. Zanim rozpoczną się negocjacje Umowy Partnerstwa pomiędzy rządem i Komisją Europejską, prowadzone były konsultacje społeczne, które dzisiaj końca.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 16 luty 2021 15:24

Królowej Jadwigi zmieni oblicze

W ubiegłym pokazywaliśmy jak dobiegają końca prace rozbiórkowe Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej, która przez półtorej dekady wpisywała się w krajobraz znad Brdy. W tym miejscu grupa Budlex planuje wybudować osiedle mieszkaniowe, kilka dni temu zostały ujawnione wizualizacje.

Opublikowano w Bydgoszcz

6 lutego Facebook zablokował anglojęzyczne konto Instytutu Pamięci Narodowej, wskazując na niewłaściwą treść sprzed kilku miesięcy, który dotyczył germanizacji polskich dzieci podczas II wojny światowej. Po tym jak temat podchwyciły media Facebook przyznał się do błędu i konto odblokował. Zdaniem bydgoskiego posła Bartosza Kownackiego to tylko przykład jak działa cenzura w tym medium, dlatego napisał on do właściciela Facebook-a i amerykańskich kongresmenów list.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzienne wzrosty liczby nowych zakażeń koronawirsem SARS-CoV-2 nie są jeszcze duże - powiedział we wtorek w rozmowie z PAP dr n. med. Paweł Rajewski, specjalista chorób zakaźnych. W jego ocenie absolutnie nie można jeszcze mówić o początku trzeciej fali epidemii.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę odbyło się zgromadzenie Izby Adwokackiej w Bydgoszczy, które dokonało wyboru nowego dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej. Nowym dziekanem został adwokat Michał Bukowiński. Tego dnia uroczyście przekazane zostały mu insygnia bydgoskiej ORA przez poprzednią dziekan Justynę Mazur, której kadencja dobiegła końca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu