Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 17 luty 2021

24 października 1945 Miejska Rada Narodowa w Bydgoszczy nadała tytuł honorowego obywatela Bydgoszczy, z inicjatywy prezydenta Józefa Twardzieckiego, marszałkowi Michałowi Roli-Żymierskiemu. Jeszcze przed wybuchem II wojny światowej współpracował z sowieckim wywiadem na niekorzyść Rzeczypospolitej, po wojnie zwalczał polskie podziemie antykomunistyczne.

Opublikowano w Bydgoszcz

W optymistycznym scenariuszu średnia tygodniowa zachorowań wzrośnie do 8-10 tysięcy - powiedział w środę w Lublinie minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaznaczył jednocześnie, że to, jak będzie wyglądała rzeczywistość, zależy w dużej mierze od zachowań społecznych.

Opublikowano w Regionalne
środa, 17 luty 2021 16:26

Droga jest ta zima

W środę zima ponownie przypomniała o sobie intensywnymi opadami śniegu, nie są one co prawda tak dotkliwe jak półtora tygodnia temu, ale rano zrobiły się korki. Koszty odśnieżania bydgoskich ulic od początku roku to prawie 10 mln zł – dla zobrazowania jest to ponad połowa kosztów budowy basenu na Miedzyniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu. W kazaniu inaugurującym Wielki Post papież Franciszek zachęcił, aby był to czas powrotu do Boga. W ramach obrzędu Środy Popielcowej ma miejsce posypanie głowy wiernych popiołem, co frazeologicznie oznacza skruchę za własne grzechy.

Opublikowano w Regionalne
środa, 17 luty 2021 10:29

Bydgoski Kościół się kurczy

O tym, że spada liczba uczestników Mszy Świętej pokazują coroczne raporty Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, wpływa na to chociażby ujemny przyrost naturalny, więcej ludzi umiera niż rodzi się. Jak udało nam się sprawdzić – spada też odsetek chrztów w stosunku do urodzeń.

Opublikowano w Bydgoszcz

Coraz większym problemem staje się zaparkowanie samochodu przy domu, co spowodowane jest faktem, że samochodów w polskich miastach przybywa, dzisiaj normą się staje posiadanie przez rodziny dwóch, a niekiedy nawet trzech samochodów, zaś miejsca parkingowe przy osiedlach mieszkaniowych są ograniczone. Wymusza to na projektantach nowych osiedli stosowanie nowoczesnych rozwiązań – np. platform parkingowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu