Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 19 luty 2021

Zbliżamy się do Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w ostatnich latach w to święto pojawiły się kontrowersje związane z eksponowaniem na niektórych transparentach postaci Janusza Walusia, który z podziemiem antykomunistycznym nie miał nic wspólnego, odbywającego obecnie karę dożywotniego więzienia w Republice Południowej Afryki. Żeby zatem uniknąć niepotrzebnych incydentów, warto przypomnieć stanowisko IPN w tej sprawie.

Opublikowano w Magazyn

We Włocławku i w Bydgoszcz poziom Wisły wynosi obecnie niecałe 250 centymetrów, trochę większy jest w Toruniu – to mniej niż połowa stanu, gdy pojawiłby się stan ostrzegawczy przed wylaniem z koryta rzeki. Dodatnie temperatury sprawiają, że pokrywa lodowa będzie się topić, przez co stan Wisły będzie wzrastał.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnich latach świadomość Polaków na temat smogu i zagrożeń jakie dla zdrowia noszą cząsteczki PM10 oraz PM2,5 znacznie wzrosła. Jak pokazał jednak ostatni happening Bydgoskiego Alarmu Smogowego ze sztucznymi płucami, problem wciąż jest duży. Być może przyszłością będą Miejskie Filtry Powietrza opatentowane przez Oxygon City, które pilotażowo wdrożono już w stolicy.

Opublikowano w Magazyn

Wprowadzony pod koniec października zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 5 osób obowiązywać będzie przynajmniej do końca lutego, choć w praktyce jest regularnie nieprzestrzegany. Zapada też coraz więcej wyroków sądów, które uznają rządowe obostrzenia za niekonstytucyjne. Stawia to w dość nietypowej sytuacji samorządowców, którzy stają przed dylematem – stosować się do wyroków sądów czy do podważanych rozporządzeń Rady Ministrów. Co do samej zasady przy interpretowaniu przepisów ważniejsze są wyroki sądów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj minister zdrowia wprost powiedział, że mamy już do czynienia z trzecią falą COVID-19. Jeszcze dwa tygodnie temu powiat inowrocławski był stawiany jako ten teren w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie sytuacja epidemiczna była jedną z najlepszych. Ostatnie dni ten trend już niestety odwracają.

Opublikowano w Inowrocław

W Polsce mamy już trzecią falę koronawirusa, to nie jest zjawisko, które nas czeka w przyszłości - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Pytanie jest nie "czy", tylko "jakiej skali" ta fala będzie - wyjaśnił.

 

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe minister Przemysław Czarnek zaktualizował wykaz czasopism naukowych, co wywołało różnego rodzaju kontrowersje – chociażby ze strony Polskiej Akademii Nauk. Niestety miana czasopisma naukowego nie odzyskała ,Kronika Bydgoska”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu