Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 20 luty 2021

Papież Franciszek oddał w sobotę hołd pracownikom służby zdrowia, którzy zmarli w trakcie pandemii i nazwał ich bohaterami. Specjalne przesłanie w tej sprawie wystosował w związku z obchodzonym we Włoszech dniem pamięci o lekarzach - ofiarach Covid-19.

Opublikowano w Regionalne

Główny wpływ na postęp narodowego programu szczepień przeciwko COVID-19 ma dostępność szczepionek, których brakuje właściwie w całej Europie. Bez większej liczby szczepionek szczepień specjalnie nie przyśpieszymy, ale też jest drugi aspekt – dotyczący dostępu do szczepień w miejscu zamieszkania. Na początku lutego informowaliśmy, iż bydgoskim seniorom oferowano szczepienia np. w oddalonym o 100 km Ciechocinku, gdzie działa szpital tymczasowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Estońskie służy wywiadowcze opublikowały raport, z którego wynika, że strategia Moskwa poszerzania wpływów w Europie opiera się m.in. o dyskredytowanie wyprodukowanych na zachodzie szczepionek przeciwko COVID-19, co może pomagać w pogłębianiu się podziałów społecznych wewnątrz Unii Europejskiej. Moskwa ma też wspierać ruchy populistyczne i ekstremistyczne na zachodzie.

Opublikowano w Magazyn

Dziennik Gazeta Prawna, medium specjalizujące się we wszystkim co związane jest z prawem opublikował zestawienie 50 najbardziej wpływowych prawników. Najbardziej zadziwiające są ex auqo zwyciężczynie tego rankingu, jednocześnie pokazując jego istotę – wskazanie prawników, którzy mają największy wpływ na rzeczywistość.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku dni przedstawiciele rządu mówią o tym, że mamy do czynienia z trzecią falą COVID-19, czyli zakończył się okres, w którym ,,wirus był w odwrocie”, czyli spadała liczba nosicieli, na tendencję wzrostową. Dzisiaj jest jednak wielką niewiadomą do jakiej skali urośnie trzecia fala, co jest też wielkim powodem do niepokoju.

Opublikowano w Magazyn

Na wzniesieniu w Smukale, nieopodal dzisiejszego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii na stacji kolejowej działała restauracja Leśna. Było to miejsce wyjątkowe w swoim rodzaju na wąskotorowej linii kolejowej łączącej Bydgoszcz z Koronowem. Nie brakowało takich, co specjalnie przyjeżdżali kolejką do Smukały, aby spędzać czas w urokliwej restauracji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeszcze w 2014 roku Polskie Radio PiK momentami uzyskiwało słuchalność powyżej 11%, będąc jednym z kluczowych graczy na bydgoskim rynku radiowym, wygrywając nawet z Radiem Zet – w ostatnich miesiącach ten wynik spadł już jednak poniżej 5%, w jednym z badań wyniósł nawet 4%. Mamy zatem ponad dwukrotny spadek. Również Jedynka z ponad 10% spadła do poniżej 4%.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu