Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 22 luty 2021

Od polowy lutego obsługę II i IV sektora przejęła od firmy Komunalnik firma ProNatura, która obsługuje sektory we współpracy z Remondisem. Przejęcie sektorów poprzedziło zerwanie przez Bydgoszcz umowy z Komunalnikiem, z powodu niezadowalającej jakości usług. Na wielu ulicach mamy sytuację, że przed posesjami stoją po dwa pojemniki – ProNatury i Komunalnika, co jest przedmiotem kolejnego sporu pomiędzy podmiotami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatnie dni przyniosły wzrost średniej dziennej liczby zakażeń wirusem COVID-19 na 100 tys. w całym kraju. W naszym województwie, aż tak wielkiego wzrostu jak w skali globalnej Polski nie widać, ale wciąż mamy średnią wyższą. W ostatnich 7 dniach w naszym województwie stwierdzano średnio po 25 zakażeń na 100 tys. mieszkańców, w skali kraju ten współczynnik wynosił 19.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu Rada Miejska w Inowrocławiu przyjęła uchwałę wprowadzającą program opieki nad zwierzętami bezdomnymi, jest to standardowa uchwała, którą musi przyjąć każdy samorząd. Przeciwko uchwale zagłosował jeden radny – Jacek Tarczewski, któremu nie spodobało się sformułowanie ,,adopcja zwierząt”. Pozostali radni z klubu Zjednoczonej Prawicy pomimo uwag Tarczewskiego projekt poparli.

Opublikowano w Inowrocław

Kujawsko-pomorskie,warmińsko-mazurskie i pomorskie oraz północna część Podlasia– to zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego najbardziej narażone na na mutacje COVID-19 województwa. Minister mówił o tym na antenie telewizji TVN24.

Opublikowano w Regionalne

W dobie COVID-19 niczego nie możemy być pewni, ale miejmy nadzieję, że w czerwcu na bydgoskim stadionie Zawiszy zobaczymy rywalizację 600 niepełnosprawnych lekkoatletów reprezentujących 35 krajów. Będzie to VII edycja World Para Athetics.

Opublikowano w Sport

Z badań, jakie przeprowadzono w Izraelu, wynika, że szczepionka firmy Pfizer i BioNTech jest nie tylko skuteczna w ochronie przed zachorowaniem na Covid-19, ale też znacząco ogranicza transmisję koronawirusa przez zakażonych - pisze w niedzielę "Der Spiegel".

 

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Styczeń 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu