Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 25 luty 2021

We wtorek informowaliśmy o raporcie Najwyższej Izby Kontroli wskazującym, iż w województwie kujawsko-pomorskim odsetek wypadków z udziałem pieszych jest największy. Przyglądamy się dzisiaj grzechom z bydgoskich dróg – skoro bowiem samorządowcy poparli działania na rzecz wdrożenia ,,Wizji Zero” (bez ofiar śmiertelnych na drogach), to na każdą wątpliwość należy zwracać uwagę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Półtora roku temu, w trakcie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego zbierano podpisy pod projektem uchwały, mającym na celu ustanowienie Bydgoszczy wolnej od LGBT. Do sprawy wracamy po raz kolejny, bowiem do dzisiaj nie wiadomo co się stało z zebranymi podpisami, w tym numerami PESEL i adresami. Na pewno nie trafiły do Biura Rady Miasta, sprawą zaniepokojeni są radni wszystkich klubów, z uwagi na ochronę danych osobowych.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 25 luty 2021 18:07

Pół miliona na inowrocławski sport

Prezydent Miasta Inowrocławia po raz kolejny przyznał dotacje organizacjom na działalność z zakresu kultury fizycznej. Dzięki dofinansowaniu, ponad 50 projektów zostanie zrealizowanych przez inowrocławskie kluby i stowarzyszenia sportowe.

Opublikowano w Inowrocław

Podwieszany sufit w łazience zmienia jego optykę, ułatwia poszerzenie wąskich wnętrze oraz powiększenie małych. Pozwala na oświetlenie większej powierzchni w efektowny i dekoracyjny sposób. Podwieszany sufit sprawdza się bardzo dobrze jako przestrzeń do ukrycia instalacji i przewodów, czasem też optymalizuje koszty ogrzewania, co dotyczy starego budownictwa. Wykorzystuje się w celu zmniejszenia poziomu dźwięku w pomieszczeniu, co przekłada się na komfort relaksu w zaciszu własnej łazienki. Oto kilka pomysłów, jak sprawić, żeby wyglądał oryginalnie i nowocześnie.

Opublikowano w Polecane

Obecnie częściej zakażają się koronawirusem SARS-CoV-2 młodzi ludzie. To pierwszy efekt szczepień - powiedział PAP w czwartek wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że bardzo niekorzystną okolicznością jest zbyt mała dostępność szczepionki.

Opublikowano w Regionalne

Przed końcem sierpnia 2020 roku do rządowego programu Kolej Plus samorządowcy zgłosili budowę linii kolejowej z Bydgoszczy do Koronowa, a następnie przez Sośno do Więcborka, skąd pociągi z wykorzystaniem istniejących torów mogłyby jeździć do Sępólna Krajeńskiego i Chojnic (oczywiście po wcześniej rewitalizacji odcinka). Żeby uzyskać rządowe dofinansowanie trzeba do jesieni opracować jednak studium, którego koszty jak dla samorządów gminnych i powiatowych są dość duże.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku lutego przedstawiliśmy nasze ustalenia, z których wynika, że regulacje dotyczące aborcji w Polsce to fikcja. Co do zasady w polskim prawodawstwie obowiązuje zakaz przerywania ciąży, który może mieć miejsce jedynie w wyjątkowych przypadkach. Okazuje się jednak, że bez większego problemu można uzyskać zza granicy środki poronne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu