Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 26 luty 2021

Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

 

Opublikowano w Regionalne

- Chcielibyśmy się dowiedzieć jak długo to potrwa, nie wiemy co dalej robić – powiedziała Monika Tomala, właścicielka pizzeri Familijnej przy ulicy Gdańskiej, która rozważa otwarcie lokalu pomimo rządowych obostrzeń. Pizzeria Familijna gościła wydanie ,,Głosu Bydgoszczy”, w którym udział wziął także Andrzej Mikrut, lokalny przedstawiciel Strajku Przedsiębiorców oraz Krystian Wiśniewski, reprezentujący przewoźników autokarowych ,,Autokary 2020”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Około godziny 16:30 na wysokości Urzędu Wojewódzkiego rozpoczęła się blokada ulicy Jagiellońskiej – aktywiści Extinction Rebelion wspierani przez KOD usiedli na południowej nitce ulicy Jagiellońskiej, w tym także na torowisku tramwajowym i spięli się, północne nitki blokowały osoby z transparentem. Około godziny 17:00 Policja usunęła blokadę.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek informowaliśmy o raporcie NIK, z którego wynika, że w województwie kujawsko-pomorskim problem z bezpieczeństwem pieszych jest największy, bowiem u nas największy odsetek wypadków dotyczą te z udziałem pieszych. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się policyjna akcja ,,NURD” - Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 26 luty 2021 13:27

Duża umowa PESA z czeskimi kolejami

Ceskie Drahy – narodowy przewoźnik Czech podpisał umowę ramową na zakup 160 nowoczesnych spalinowych pociągów, wyprodukować ma je bydgoska PESA. Wartość ramowego zamówienia to około 2,5 mld zł. Ceskie Drahy już korzystają z pociągów PESA. Podpisanie umowy odbyło się zdalnie z uwagi na pandemię.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

Opublikowano w Regionalne

Jednym z zadań Straży Miejskiej w dobie pandemii jest zwracanie uwagi czy nosimy maseczki ochronne, także w trakcie korzystania z komunikacji miejskiej. Straż Miejska przyznaje, że nieprzyjemnych sytuacji związanych z nienoszeniem maseczek zbyt wielu nie ma, formacja woli natomiast przekonać daną osobę do założenia maseczki, niż wszczynać działania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu