Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 03 luty 2021

31 grudnia został oddany do użytku ostatni odcinek obwodnicy Bydgoszcz, w ramach drogi ekspresowej S-5, co przełożyło się na omijanie w dużej mierze przez tranzyt Bydgoszcz, jednocześnie zmniejszając wewnątrz miasta natężenie ruchu. Od piątku zamknięty został jednak Most Uniwersytecki, co z kolei zwiększyło natężenie ruchu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wysoka liczba zgonów na COVID-19 to nadal skutek zakażeń na przełomie grudnia i stycznia - powiedział PAP dr Michał Sutkowski. Zdaniem prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych ta "smutna statystyka" będzie się poprawiała za ok. 2-3 tygodnie.

Opublikowano w Regionalne

Czy Park Kultury powstający w Mlynach Rohtera, będzie współprowadzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego? Taką wolę złożył prezydent Bydgoszczy, który nie może się jednak zbytnio w korespondencji porozumieć z wicepremierem Piotrem Glińskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

W powiecie inowrocławskim średnia liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców wynosiła w ostatnim czasie 14 dziennie, podobnie jak wypada średnia dla Polski, ale już znacznie mniej od średniej dla województwa kujawsko-pomorskiego, która przekracza 23 zakażenia. Wynik powiatu inowrocławskiego jest chociażby dwukrotnie niższy od średniej dla Bydgoszczy.

Opublikowano w Inowrocław

Przebudowa ulicy Smukalskiej ma być jedną z ważniejszych inwestycji drogowych w Bydgoszczy w roku 2021 – ma ona charakter bardziej osiedlowy, ale łączy ze sobą dwie dzielnice: Smukałę i Piaski, przez co jest dość istotną arterią w tej części Bydgoszczy. Dzisiaj jej stan nie jest zadowalający, od wielu lat o jej przebudowę zabiegają mieszkańcy, chociażby poprzez składanie petycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dostępność szczepionek do podstawowy czynnik decydujący o postępie Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. Okazuje się, że w naszym województwie problemem jest też dystrybucja szczepionek, wielu bydgoskim seniorom oferowano bowiem zaszczepienie się w Ciechocinku, ale bywało, że NFZ proponował szczepienie nie na Podlasiu czy w Mińsku Mazowieckim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu