Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 05 luty 2021

W poniedziałek Sejmik Województwa będzie głosował nad ustaleniem nowego przebiegu dróg wojewódzkich na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Przejęcie przez województwo dróg krajowych jest następstwem oddania do użytku obwodnicy Bydgoszcz w ramach drogi ekspresowej S-5.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przyznała, że KE powinna była bardziej skoncentrować się na problemach związanych z masowa produkcją szczepionek przeciw Covid-19. Jak powiedziała w wywiadzie dla włoskiej gazety "La Stampa", trudności te zostały zlekceważone.

 

Opublikowano w Regionalne

Podobno do 28 stycznia w Europie z powodu podania szczepionki Pfizera przeciwko COVID-19 zmarło kilkaset osób. W praktyce nie ma dowodu nawet na jeden zgon spowodowany podaniem szczepionki. Nieprawdziwa informacja ma służyć zniechęcaniu Polaków do szczepienia się. Projekt głoszący takie teorie finansowany jest z dotacji przyznanej przez polski rząd.

Opublikowano w Magazyn

W piątek rano policjanci zostali poinformowani o tym, że w jednym z mieszkań znajdują się ciała dwójki chłopców. Czynności wyjaśniające to zdarzenie prowadzone są pod nadzorem prokuratury. Przyczyny śmierci może pomóc wyjaśnić zaplanowana na sobotę sekcja zwłok

Opublikowano w Inowrocław

Myjki ciśnieniowe to urządzenia, które kilka lat temu, szturmem wbiły się na polskich rynek. Są obecnie używane między innymi przez profesjonalne firmy zajmujące się sprzątaniem pomieszczeń i myciem budynków, a także przez myjnie samochodowe i studia car detailingu. Zastosowanie zawodowe i przemysłowe jest dość szerokie, ale czy myjka wysokociśnieniowa znajdzie zastosowanie w domu i ogrodzie ?

Opublikowano w Polecane

Od dzisiaj z Ronda Bernardyńskiego możemy zjechać w ulicę Toruńską. Zjazd ten został zamknięty kilka miesięcy temu w związku z przebudową Ronda Bernardyńskiego. Z uwagi na to, że zamknięcie Mostu Uniwersyteckiego wpłynęło na płynność ruchu w mieście, ZDMiKP postanowił priorytetowo potraktować ponowne otwarcie zjazdu z tego ronda.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wokół Mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy widoczny jest spór między środowiskiem naukowym Politechniki Gdańskiej. Na początku tygodnia gdańska uczelnia próbowała podważać zasadność zamknięcia do użytku Mostu Uniwersyteckiego, na podstawie opinii opracowanej komercyjnie przez pracownika tej uczelni, od której Politechnika się odcięła. Rektor Politechniki zapowiedział powołanie zespołu eksperckiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Będę rekomendował przywrócenie standardowej nauki na uczelniach medycznych od marca, bo tam mamy zaszczepioną kadrę i studentów – poinformował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Opublikowano w Magazyn

Od 12 lutego działalność będą mogły wznowić hotele w reżimie do 50% posiadanych miejsc, baseny i stoki narciarskie. Nadal zamknięte będę restauracje, siłownie, czy kluby fitness.

Opublikowano w Regionalne

W wyborach prezydenckich Szymon Hołownia uzyskał nieco ponad 13%, jego ruch w ostatnich sondażach zyskuje już ponad 16% poparcia, zbliżając się do wyniku jaki uzyskuje Koalicja Obywatelska. Hołownia w samej Bydgoszczy uzyskał w czerwcu ponad 17% głosów, nie można zatem wykluczyć, że gdyby zrobiono sondaż dla Bydgoszczy miałby ponad 20% poparcia nad Brdą. W takim wypadku Hołownia by namieszał, ale wybory samorządowe dopiero w 2023 roku, stąd też pytanie brzmi, czy PL2050 Hołowni utrzyma ten poziom poparcia?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu