Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 06 luty 2021

Obecnie z Bydgoszczy bezpośrednim pociągiem pojedziemy do dwóch stolic – Polski Warszawy oraz Niemiec Berlina (1 para pociągów dziennie). Trwają rozmowy, aby pod koniec 2022 roku uruchomić też pociąg do czeskiej Pragi. O sprawie informuje portal branżowy rynek-kolejowy.pl

Opublikowano w Bydgoszcz

27 stycznia Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie do wyroku z października, w sprawie aborcji eugenicznej, tego samego dnia Kancelaria Premiera opublikowała wyrok, który stał się aktem prawa. Sytuacja może się skomplikować, gdy ten wyrok zostanie uznany za podjęty z naruszeniem przepisów, a są ku temu przesłanki. Wówczas czeka nas chaos prawny.

Opublikowano w Regionalne

W środę policjanci z inowrocławskiej drogówki dostrzegli pomiędzy Inowrocławiem i Latkowem dwie osoby, idące poboczem. Z racji mgły byli oni bardzo słabo widoczni, stąd też policjanci postanowili przekazać im odblaski, wcześniej jednak obaj mężczyźni otrzymali mandaty.

Opublikowano w Inowrocław

Ponad 200 zgonów w ostatnim tygodniu (30.01-5.02) spowodowanych COVID-19, w województwie kujawsko-pomorskim, co jest niestety statystyką zatrważającą. Po ponad 200 zgonów tygodniowo notowano w grudniu, który okazał się najtrudniejszy dotychczas w pandemii w województwie kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Magazyn

Od blisko roku żyjemy w większej izolacji spowodowanej COVID-19. Ten problem w sposób szczególny dotyka osoby starsze, które jako najbardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19 są społecznie izolowane. Izolacja z kolei przekładać może się na powstawanie zaburzeń depresyjnych. Zwalczaniu tego zjawiska ma służyć projekt realizowany przez studentów Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec stycznia zostało zawarte porozumienie pomiędzy pasjonatami klasycznej motoryzacji ze Stowarzyszenia Bydgoskie Klasyki, a Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Celem nawiązanej współpracy jest powołanie do życia Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki, gdzie każdy zainteresowany mógłby obcować z samochodami, które właściwie już zniknęły z ulic.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2012 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu