Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 08 luty 2021

Od tygodni toczy się spór pomiędzy około 23 mieszkańcami dawnego hotelu robotniczego, zlokalizowanego na terenie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Smukale. O tym, że spór trwa świadczą chociażby wywieszone przez mieszkańców transparenty krytykujące marszałka województwa i dyrektor szpitala. Zdaniem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, w tej sprawie decyzje żadne nie zapadły.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 08 luty 2021 17:57

Kilkugodzinne korki – zima zaatakowała

W Bydgoszczy mogliśmy przez ostatnie lata zapomnieć jak wyglądają zamiecie śnieżne, niekiedy nawet żartowano, że młodsze pokolenia mogą nie wiedzieć czym jest śnieg. Dzisiaj zobaczyliśmy, jak bardzo się mylili piewcy teorii o tym, że śnieżna zima to już przeszłość. Niestety, musimy się liczyć, z podobnymi atakami zimy w kolejnych dniach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ponownie można organizować wydarzenia kulturalne, wymaga to jednak zachowania reżimów sanitarnych. Kujawskie Centrum Kultury zaprasza zakochanych w niedzielę 14 lutego na koncert zespołu Kobranocka, który odbędzie się w inowrocławskim Teatrze Miejskim o godzinie 18. Romantyczny wieczór będzie trzeba spędzić jednak w maseczce.

Opublikowano w Inowrocław

Jak w każdy poniedziałek prezentujemy średnią 7 dniową liczby dziennych zakażeń COVID-19 na 100 tys. mieszkańców, co pozwala porównywać sytuację epidemiczną na poszczególnych szczeblach, a także wyciągać wnioski na temat stadium epidemii. Ostatni tydzień pokazuje utrzymującą się stabilizację.

Opublikowano w Regionalne

Od 2005 roku ważnym punktem kulturotwórczym dla Śródmieścia była Akademicka Przestrzeń Kulturalna, położona w kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki. Wewnątrz APK działało też Muzeum Fotografii, swego czasu była to też Ambasada Lednicy 2000, nawiązująca do spotkań katolików nieopodal Gniezna.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę swoją działalność próbował wznowić jeden z klubów nocnych przy Wełnianym Rynku. Oficjalnie odbywało się w nim spotkanie partii Strajk Przedsiębiorców, z udziałem Pawła Tanajno, który w 2015 i 2020 roku bezskutecznie ubiegał się o funkcje prezydenta kraju. Po kilku godzinach lokal został zamknięty przez służby.

Opublikowano w Bydgoszcz

Urząd Marszałkowski dysponując środkami z Unii Europejskie przekaże 4,5 mln zł restauratorom i klubom fitnes z największych miast naszego województwa. Z pomocy skorzysta prawie 450 podmiotów gospodarczych. Pieniędzy było więcej, ale nie było chętnych. Być może będzie kolejny nabór.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu