Budowa Centrum Handlowego ,,Drukarnia” od samego początku budziło kontrowersje, ostatecznie obiekt jako centrum handlowe się nie sprawdził i komercyjnie odniósł porażkę, ostatnie lata oficjalna nazwa to ,,Bydgoskie Centrum Finansowe”, ale jak wejdziemy do środka to duża część przestrzeni użytkowej jest nieużywana. Właściwie w Drukarni niewiele się dzieje.
Największy chaos w spółce Polregio mieliśmy w piątek, ale problem wciąż jest poważny, według komunikatu przewoźnika dzisiaj w kujawsko-pomorskim odwołano ponad 20 pociągów, musimy się jednak liczyć, że podobna liczba pociągów nie wyjedzie też w kolejnych dniach.
W 1981 roku zbudowana została kładka na ulicą Wojska Polskiego, która obsługuje również perony tramwajowe. Wtedy było jednak zupełnie inne myślenie niż dzisiaj, dlatego w publicznych konsultacjach pada pytanie czy być może nie należałoby z tej kładki zrezygnować?
Temat pandemii COVID-19 zszedł w Polsce na dalszy plan, wiosna przynosi jednak spadki zakażeń. W Bydgoszczy gościł w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, główny powód jego wizyty to podziękowanie tym wszystkim, którzy przez ostatnie dwa lata mieli ogromny wkład w ograniczanie rozpowszechniania się wirusa, w falach gdy śmiertelność była znacznie wyższa.
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią odbyła się urodzinowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy. Nie sposób było jednak nie uciec od tego co dzieje się na Ukrainie oraz myśli, czy aby na pewno będziemy żyli zawsze w pokoju. Bydgoscy radni postanowili w trybie niespotykanym przyznać najwyższe wyróżnienie – Medale Kazimierza Wielkiego ukraińskim miastom Czerkasy i Krzemieńczukowi. Radni byli w tej decyzji jednomyśłni.
Kilka dni temu jeden z kanałów na YouTube zajmujący się niewłaściwymi zachowaniami na drodze opublikował nagranie z incydentu, do którego miało dojść 11 kwietnia przy ulicy Hetmańskiej. Wówczas popis agresji pokazał kierowca Opla.
Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:
W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią
Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.