Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 10 listopad 2023

18 listopada zostanie zainaugurowany Jarmark Bożonarodzeniowy, szczególnie w grudniowe weekendy możemy się spodziewać sporej ilości gości, czy wystarczy dla wszystkich miejsc parkingowych? W szczególności, że w centrum trwają prace, które ograniczają te miejsca. Zdaniem radnego Szymona Roga należy rozważyć rezygnację z pobierania opłat na Park&Ride przy ulicy Grudziądzkiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku listopada głównodowodzący ukraińskiej armii przyznał w wywiadzie dla ,,The Economist” potwierdził to o czym od dawna spekulowano, że ukraińska kontrofensywa stanęła w martwym punkcie. Przyrównał on sytuację na froncie do I wojny światowej, gdy okopane strony konfliktu mają problem ze zdobywaniem swoich pozycji. Na niedomiar złego Słowacja zapowiedziała wstrzymanie pomocy militarnej dla Kijowa. W Słowacji poparcie dla starań Ukraińców jest najniższe w całej Unii Europejskiej, nowy premier oskarżany jest natomiast o proputinowskie sympatie.

Opublikowano w Magazyn

Do sytuacji w której w Inowrocławiu od prawie miesiąca nie ma przedstawiciela władzy wykonawczej, odniósł się były prezydent tego miasta Ryszard Brejza w oświadczeniu. Polemizuje on w tym stanowisku z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem, który stwierdził, iż udzielone przez Brejze pełnomocnitwa dla pracowników Urzędu Miasta wystarczą do sprawnego zarządzania miastem.

Opublikowano w Inowrocław

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki przyznał, że błędem było skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego problematyki aborcji. Dzisiaj możemy jedynie spekulować, czy to była przyczyna, iż Prawo i Sprawiedliwość nie uzyskało w wyborach samodzielnej większości koniecznej do kontynuowania rządów. Przypomniało to jednak wielu osobom, że w Polsce rządy zmieniają się co 4 lub 8 lat i nadziei, iż będzie się rodzić dekami, czy przysłowiowo ,,wiecznie” nie należy sobie robić. Uważam, że to jest ważna refleksja przed dzień Święta Niepodległości.

Opublikowano w Regionalne

Trwają obecnie intensywne prace budowlane podziemnego parkingu przy Operze Nova, na którym z kolei powstanie Czwarty Krąg tej instytucji kultury. Wjazd na parking będzie się odbywał ulicą Karmelicką, która jest jedynie skomunikowana z ulicą Focha. Z tego powodu w ostatnim czasie pojawiły się głosy, że ten parking może powodować w tym miejscu korki, w szczególności, gdy wielu gości opery będzie ją opuszczać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do środy prezydenci miast powinni zaprezentować mieszkańcom i radnym projekty budżetów na 2024 rok – w Inowrocławiu nie ma jednak kto podpisać budżetu, bo blisko miesiąc od wygaśnięcia mandatu prezydenta Ryszarda Brejzy nie powołano jego następcy. Trudno też zakładać, że komisarz pojawi się w środę i ,,z biegu” podpisze projekt budżetu”. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz tłumaczy, że ma to związek ze skomplikowaną procedurą.

Opublikowano w Inowrocław

W tym tygodniu polscy użytkownicy zaczęli otrzymywać za pośrednictwem specjalnego formularza pytania, czy chcą skorzystać z płatnej subkrybcji w cenie 59,99 zł miesięcznie (w przypadku, gdy korzystamy z serwisu na urządzeniach mobilnych), czy zgadzamy się na wyświetlanie reklam. Ci którym Facebook takiego pytania jeszcze nie zadał, muszą się z tym liczyć w niedługiej przyszłości. Czy na Facebook-u doszło do dużych zmian?

Opublikowano w Magazyn

W środę Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że na okres jesienno-zimowy przeprawa promowa w Solcu Kujawskim została zawieszona, trochę paradoksalnie bowiem w ostatnich dniach po długich tygodniach posuchy poziom Wisły urósł do stanu który powinien umożliwiać żeglugę. Nie wiemy ile dni od inauguracji przeprawy na przełomie kwietnia-maja prom w sumie pływał, bowiem Urząd Marszałkowski nie widzi potrzeby gromadzenia takich danych, ale nie było to zbyt wiele dni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu