Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 17 listopad 2023

Czasopismo samorządowe ,,Wspólnota” opublikowało jakiś czas temu ranking wydatków inwestycyjnych samorządów – Bydgoszcz zajęła w nim dopiero 15 lokatę wśród miast wojewódzkich z kwotą zainwestowaną 1329 zł na mieszkańca. Z miast wojewódzkich gorzej wypadły tylko: Olsztyn, Białystok i Kielce. Wygrało Opole z kwotą 2875 zł na mieszkańca. W takim momencie nasuwa się zawsze pytanie – skąd spadek?

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim czasie w Polsce coraz głośniej mówi się o tym, że dojść może do rewizji traktatów, które pozbawią Polski części suwerenności lub nawet niemal całej. Takie głosy wypływają m.in. ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości. Z racji tego, że zbliża się o tym dyskusja w Parlamencie Europejskim, postanowiliśmy wrócić do tego tematu. Zajrzymy tez na chwilę do Hiszpanii.

Opublikowano w Magazyn

Jazda na rowerze jesienią to nie tylko doskonały sposób na utrzymanie formy, ale również niezwykła przygoda, pozwalająca doświadczyć piękna przyrody w zupełnie nowy sposób. Rower trekkingowy, ze swoją wszechstronnością i komfortem, jest idealnym towarzyszem na te wyjątkowe wyprawy.

Opublikowano w Polecane

W poniedziałek relacjonowaliśmy pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji oraz Senatu X kadencji – tego dnia posłowie i senatorowie złożyli ślubowania, wybrano też władze obu izb. Sejm i Senat obradowały jednak też dzień później – przygotowaliśmy skrót tych wydarzeń oraz zapowiedź tego co się ma wydarzyć.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek wieczorem marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia wygłosił swoje pierwsze orędzie do narodu. Zapowiedział w nim zmianę standardów funkcjonujących w polskim parlamencie, który ma się ponownie otworzyć na obywateli.

Opublikowano w Regionalne

Stany Zjednoczone od wielu miesięcy zapowiadają przekazanie Ukraińcom myśliwców F-16, które miałyby znacznie poprawić ich możliwości bojowe, zaangażować mają się też inne państwa NATO posiadające te myśliwce. Kilka dni temu w świat poszła informacja o tym, że główny serwis samolotów odbywać ma się w Bydgoszczy, a w sytuacji gdy trwa wojna, nasze miasto będzie po drugiej stronie barykady odbierane wrogo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Miesiąc od wygaśnięcia mandatu prezydenta Inowrocławia, były już prezydent Ryszard Brejza podjął jako senator interwencję u premiera Mateusza Morawieckiego, bowiem przez ten czas premier nie powołał komisarza, który miałby pełnić obowiązki prezydenta Inowrocławia. Z tego powodu w Inowrocławiu do dzisiaj nie przedstawiono projektu budżetu na 2024 rok, choć ustawa wymagała uczynienia tego do minionej środy.

Opublikowano w Inowrocław

Pod koniec października wybrano wykonawcę dla pierwszego odcinka dużego projektu Wielka Pętla Fordonu, którego kolejne etapy wybierane były jako projekty ponadosiedlowe w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. O ile społeczne poparcie jest trudne do podważenia, to przez ostatnie miesiące toczyła się batalia o istotną kwestię formalną, która zahaczyła nawet o prokuraturę. W praktyce opóźniło to początek całej inwestycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu