Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 21 listopad 2023

Pieczarki świeże są przez zaledwie 4-6 dni, ale jeżeli zastosuje się specjalną technologię pakowania, która nie musi być droga, to można zachować iść świeżość nawet przez 14 dni. Stwierdzili to naukowcy z Politechniki Bydgoskiej, a specjalną technologię pakowania opracowała podtoruńska firma Fresh Inset. Lokalnie nie jest ona specjalnie medialnie znana, ale głośno o niej w mediach branżowych zajmujących się żywnością.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorkowe popołudnie zebrały się niemal wszystkie komisje sejmowe, aby wybrać swoje władze. Żadna z komisji nie wybrała na przewodniczącego przedstawiciela okręgu bydgoskiego. Wiceprzewodniczącymi będą natomiast: Paweł Olszewski, Agnieszka Kłopotek, Bartosz Kownacki i Iwona Kozłowska.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek Sejm RP wybrał skład komisji sejmowych dla nowej kadencji. W sejmowej Komisji Zdrowia okręg bydgoski będzie miał aż czterech reprezentantów. Tak silnej reprezentacji jak spojrzy się na poprzednie kadencję, nie mieliśmy w komisji odpowiedzialnej za zdrowie publiczne nigdy – choć w poprzednich kadencjach zawsze mogliśmy liczyć na przedstawicieli w prezydium. Dość silną reprezentację okręg bydgoski będzie miał też w komisji ds. służb specjalnych.

Opublikowano w Regionalne

W 2024 roku Bydgoszcz na inwestycje chce wydać blisko 0,5 mld zł – najbardziej spektakularne kwotowo wydatki to przebudowa zajezdni tramwajowej, remont Teatru Polskiego i budowa czwartego kręgu Opery Nova – to ostatnie zadanie finansowane jest wspólnie z budżetem województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

15 stycznia w ukraińskim Dnieprze fotograf Wojciech Grzędziński, przedstawia ono strażaków, którzy wyciągają kobietę z zawalonego budynku. Dzień wcześniej rosyjskie rakiety ostrzelały to miasto. Zdjęcie ukazało się w amerykańskim ,,The Washington Post”. Za to dzieło Grzędziński został wyróżniony zdobyciem ,,Zdjęcia Roku” w ramach prestiżowego Grand Press Photo 2023. Te i inne ważniejsze zdjęcia z minionego roku można oglądać na wystawię w Galerii Pomorskiej. Wspomnieć warto, że Wojciech Grzędziński dalej pracuje jako korespondent na objętej wojną Ukrainie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wiceminister Jarosław Wenderlich od kilku lat zabiega o nazwanie jednej z ulic w Warszawie nazwą ,,Bydgoskiej”, bowiem stolica nie ma do dzisiaj w swojej przestrzeni żadnej nazwy, która odwołuje się do Bydgoszczy. Kilka miesięcy temu Wenderlich chcąc pomóc warszawskim władzom w znalezieniu dogodnego miejsca zaproponował nazwę ,,Tunel Bydgoski” dla tunelu pod Ursynowem w ramach przebiegu drogi ekspresowej S2. Ta propozycja została jednak teraz w październiku odrzucona.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu