Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 22 listopad 2023

Inwestycje związane z budową kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikami retencyjnymi dają się odczuć bydgoszczanom z powodu utrudnień komunikacyjnych, w sierpniu w serwisie YouTube oraz w różnych serwisach internetowych za pośrednictwem Google Adsense prowadzona była kampania prezentująca te inwestycję jako potrzebne, przy tej okazji promowano ratuszowe media ,,Bydgoszcz Informuje”, elementy graficzne tej marki były bowiem eksponowane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Senator Ryszard Brejza dzisiaj zalicza się do osób, które najbardziej domagają się szybkiego powołania komisarza w Inowrocławiu, choć akurat punktu jego politycznego interesu czym dłużej to się przesunie w czasie tym lepiej dla niego. Wygaśnięcie jego mandatu jako prezydenta otworzyło szansę dla opozycji, aby namieszać politycznie w Inowrocławiu. Zwlekanie jednak z decyzjami sprawiło, że to dzisiaj już właściwe musztarda po obiedzie. Inowrocławska prawica pokazała – pisząc potocznie – że nie ma jaj!

Opublikowano w Inowrocław

Marszałkowski w Toruniu nie przedstawił montażu finansowego dla tego zadania – ten fakt to jedyny na dzisiaj konkret. Czyli publikowano wizualizacje, ale nikt nie zapewnił finansowania w perspektywie wieloletniej. Urząd Marszałkowski w toku przedstawiał różne koncepcje finansowania, ale żadna nie dawała pewności. Ostatnio marszałek Piotr Całbecki znalazł jednak winnego: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2022 roku co 14-ty wypadek drogowy w kujawsko-pomorskim związany był z najechaniem na drzewo, a co dziesiąta ofiara śmiertelna brała udział w takim zdarzeniu – daje to statystycznie ponad 10 zabitych rocznie. Tymczasem Urząd Marszałkowski na swoich stronach internetowych chwali się sadzeniem drzew przydrożnych, a plany – jak czytamy są ambitne – bo planuje się zasadził łącznie 5 tys. klonów, dębów, lip, buków, grabów i jesionów.

Opublikowano w Regionalne

Firma BikeU jako jedyna zgłosiła ofertę na obsługę BRA w 2024 roku – ta firma jako pierwsza uruchamiała ten system w Bydgoszczy w 2014 roku. ZDMiKP chce po raz kolejny zawrzeć jendoroczną umowę pomostową, zatem nie ma co się spodziewać nowych rowerów i stacji w przyszłym roku, choć przed rokiem padła obietnica, że rok 2023 będzie ostatnim pomostowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie jest to publikacja reklamowa, jak może się wydawać, ale będzie o promocjach i reklamie przy okazji przypadającego w ten piątek Black Friday. W ostatnich latach utarła się w Polsce też y nazwa ,,Black Frajer”, bowiem promocję z Czarnego Piątku często poprzedzały sztucznie pompowane podwyżki, aby teraz obniżyć i wprowadzać konsumentów w błąd wielką okazją. W tym roku po raz pierwszy obowiązują przepisy prawne, które mają ułatwić nam ocenę, czy faktycznie mamy wielką promocję, czy ktoś nas chce wykiwać.

Opublikowano w Magazyn

Tysiące światełek już wkrótce będzie budować świąteczny klimat Inowrocławia. Szczególnym miejscem będzie Park Solankowy, który dzięki oświetleniu wieczorami stanie się nieco magiczny. W samym centrum miasta stanie choinka, która z naturalnych powodów będzie oświetlona, a towarzyszyć będą jej elementy iluminacyjne jak np. rozświetlony renifer.

Opublikowano w Inowrocław

Tuż po wyborach parlamentarnych wskazywaliśmy, że gdyby wyniki z samej Bydgoszczy przełożyć na wybory do Rady Miasta to Nowa Lewica mogłaby nie mieć żadnego radnego. W kończącej się kadencji samorządowej do Sejmiku Województwa ledwo wszedł tylko jeden radny. Ostatnio zaczęły się pojawiać spekulacje, że być może Nowa Lewica będzie chciała pójść ze wspólnej listy z Koalicją Obywatelską i Trzecią Drogą. Wybory samorządowe maja być omawiane razem z wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu