Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 29 listopad 2023

Profesorowi Mariuszowi Dubielowi jedna z pacjentek zarzuca aroganckie i chamskie zachowanie, w momencie gdy ta zwróciła się do niego ze skierowaniem na przerwanie ciąży. Sprawa miała miejsce w 2020 roku, po skardze kobiety postępowanie w tej sprawie toczy się przed Okręgowym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej Bydgoskiej Izby Lekarskiej, do której należy prof. Dubiel. Lekarz ten pełni obecnie funkcję wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie perinatologii, ale wkrótce to się zmieni.

Opublikowano w Bydgoszcz

27 grudnia 2021 rok pierwszy raz obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Wielkopolskiego w randze święta państwowego. Pierwszy raz to święto ustanowiono dobre sto lat od wybuchu Powstania Wielkopolskiego, choć jest ono – zaryzykujmy stwierdzenie – najlepiej zorganizowanym, bowiem przyniosło spodziewane efekty. Żeby doszło do ustanowienia święta, to przez długie lata batalie o przywracanie pamięci o nim toczyli potomkowie powstańców. W województwie kujawsko-pomorskim od 25-lat działa koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, które w środę w bydgoskiej delegaturze IPN świętowało swój jubileusz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami już półtora tygodnia funkcjonowania Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który jak się często podkreśla – jest jedynym w Polsce jarmarkiem na moście. Chcąc nieco poeksperymentować przygotowaliśmy krótki materiał, ale inspirowany uniwersum Cyberpunka.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek 28 listopada inowrocławski ratusz dokonał przelewów świadczeń rodzinnych i alimentacyjnych, zgodnie z harmonogramem. Był to też pierwszy dzień pełnienia funkcji prezydenta Inowrocławia, przez powołanego przez premiera komisarza Marka Słabińskiego.

Opublikowano w Inowrocław

Od soboty Inowrocław boryka się z awarią sieci gazowniczej, pracownicy Polskiego Spółki Gazowniczej z całego kraju systematycznie przywracają kolejne mieszkania do sieci. Ze stanu na środowy poranek udało się przywrócić gaz w 90,5% odbiorców z terenu Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

W ostatnich miesiącach przybyło tytułów udających media, a nie spełniających definicji prasy jaką jest patrzenie władzy na ręce, bowiem wydawcami są samorządy zainteresowane jedynie propagandą własnego sukcesu. O tym, że jest to patologiczne zjawisko świadczą stanowiska Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, WatchDog Polska, czy Rzeczników Praw Obywatelskich w tym prof. Adama Bodnara. Z tego też powodu Portal Kujawski nie będzie promować wydarzeń i relacjonował, gdy organizatorzy będą przyznawać patronaty medialne tego typu tworom, które mediami nie są.

Opublikowano w Regionalne

Niemal każdego dnia kilka planowanych autobusów MZK nie wyjeżdża na trasę, Mobilis ma mieć też problemy z kierowcami, ale nie podaje publicznie szczegółów. MZK na Facebook-u codziennie rano publikuje informacje na których liniach jest problem, nie są podane już jednak godziny kursów, które nie wyjadą na trasę, z tego też powodu pasażer idąc na przystanek, bierze trochę udział w loterii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu