Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 08 listopad 2023
czwartek, 09 listopad 2023 00:58

Piknik edukacyjny przypomni o Wyszogrodzie

„Poznajemy Wyszogród -poznaj i ty!” - to tytuł pikniku edukacyjnego, który odbędzie się jutro (10 listopada) w tymczasowej siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy, przy ulicy Gawędy 5. Jedną z atrakcji będzie premiera gry planszowej o grodzie Wyszogród.

Grodzisko Wyszogród to najbardziej znane i najlepiej zachowane grodzisko z okresu wczesnego średniowiecza na terenie Bydgoszczy. Pozostały do dzisiaj elementy ukształtowania terenu po dawnych wałach grodziska, elementem charakterystycznym jest górujący krzyż, który nawiązywać ma do legendy, iż św. Wojciech w 997 roku w drodze na ewangelizację Prus zatrzymał się w Wyszogrodzie. Wzmianka o Wyszogrodzie zachowała się też w kronika Galla Anonima.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatni rok był dość trudny na rynku energii elektrycznej, w szczególności dla samorządów, które muszą w przetargach wyłaniać kontrakty wielomiesięczne. Na dzisiaj nie wiemy, czy nowy rząd przedłuży ceny maksymalne dla samorządów, ale nie musi to być zmartwienie dla samorządów z Bydgoskiej Grupy Zakupowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pojęcie smart city stało się w ostatnich latach modne – za nim kryją się wszelkiego rodzaju zagadnienia prowadzące do zrównoważonego transportu, ale też wdrażanie proekologicznych rozwiązań. Miasta smart mają prowadzić do tego, że nasza przestrzeń życiowa będzie lepsza, bardziej atrakcyjna. O roli naukowców we praktycznym wdrażaniu inteligentnych miast dyskutowano w środę na konferencji naukowej w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Była to konferencja ogólnopolska.

Opublikowano w Bydgoszcz

W XIII wieku Inowrocław otaczał mur obrony o długości ok. 1,6 km, do dzisiaj zachowały się tylko dwa jego fragmenty o długości 25 i 10 metrów. Powoli dobiegają końca prace konserwatorskie dłuższego fragmentu zlokalizowanego przy ulicy Poznańskiej sfinansowane w 85% przez Unię Europejską i 10% przez budżet państwa.

Opublikowano w Inowrocław

Pod koniec września w Bydgoszczy było zarejestrowanych mniej niż 3,5 tys. osób bezrobotnych, stopa bezrobocia wyniosła 2,2%, z tego też powodu większych problemów ze znalezieniem pracy nie powinno się mieć i można przebierać w ofertach. Bydgoszcz ma najniższe bezrobocie w województwie kujawsko-pomorskim, znacznie niższe od średniej dla województwa i kraju, a także jeden z najniższych wskaźników w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tuż przed wyborami agencja Wavemaker opublikowała swoją analizę oglądalności najpopularniejszych telewizyjnych serwisów informacyjnych trzech największych stacji z rozbiciem na poszczególne województwa. Okazuje się, że odsetek oglądających ,,Fakty” telewizji TVN w województwie kujawsko-pomorskim jest najwyższy w całym kraju.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Styczeń 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Wiadomości z regionu