Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 09 listopad 2023

W październiku ubiegłego roku Rada Miasta uchwaliła Plac Praw Kobiet, na placu przed tzw. Drukarnią, jednocześnie w tym miejscu przez ostatnie 8 lat mieściła się bydgoska siedziba Prawa i Sprawiedliwości. Biuro praktycznie przestało funkcjonować bowiem ostatni z rezydujących w tym miejscu posłów jest w trakcie przeprowadzki w inne miejsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jednym z istotniejszych elementów wpływającym na bezpieczeństwo przejść dla pieszych jest widoczność, dlatego samorządy na szczególnie wrażliwych przejściach dla pieszych inwestują w lepsze oświetlenie. Ostatnio w ten sposób poprawiono bezpieczeństwo na przejściach u zbiegu ulic Poznańskiej i Szymborskiej w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

W sobotę przypadnie Święto Niepodległości dla uczczenia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to data bardziej symboliczna bo Kujawy i Bydgoszcz na powrót do Polski czekały kolejne miesiące. Coroczną tradycją uroczystości odbywają się też w Bydgoszczy – w tym roku będą nieco inne, bowiem tradycyjne miejsce uroczystego apelu jakim jest Plac Wolności przechodzi obecnie duży remont.

Opublikowano w Bydgoszcz

18 listopada wystartuje Bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy, czasu niby jeszcze trochę zostało, ale w ostatnich dniach w centrum Bydgoszczy prowadzono wiele prac przygotowawczych. Od pewnego czasu nad Placem Teatralnym góruje też wielkie koło diabelskiego młyna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do kolei regionalnej dokładać trzeba tak naprawdę na całym świecie, taka polityka ma prowadzić jednak z jednej strony do wyrównywania szans dla tych, których na inną formę transportu nie stać, ale coraz bardziej dostrzegalne są korzyści związane z mniejszymi korkami, a za tym idzie też przecież ekologia. Do jednego przewiezionego pasażera w naszym województwie dopłaca się od kilkunastu złotych do nawet ponad 4,2 tys. zł na jednej z tras.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu