Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 04 grudzień 2023

Przed wyborami parlamentarnymi Urząd Miasta realizował kampanie ,,15 października Głosuj na Bydgoszcz”. Jej celem było zachęcanie bydgoszczan do udziału w wyborach parlamentarnych, na reklamy w samym YouTube i ekosystemie Google Adsense bydgoski podatnik zapłacił 30 tys. zł. Za kampanię na tych nośnikach odpowiadała warszawska agencja SocialTime, która w tym samym czasie świadczyła – jak wynika z naszych informacji – również usługi dla kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek 28 listopada wojewoda wszczął postępowania na wydanie decyzji ZRID dla odcinków: Stryszek – Emilianowo (wraz z obwodnicą Brzozy) oraz Solec Kujawski – Toruń, decyzja ZRID oparta o specustawe obejmuje chociażby wywłaszczenia działek i wypłatę odszkodowań. Po jej wydaniu będzie można rozpocząć prace budowlane. Z uwagi na skomplikowanie tego dokumentu trwa to kilka miesięcy.

Opublikowano w Regionalne

Temat gazociągu jaki ma przebiegać przez Jacewo jest już gorący od dłuższego czasu. Niezadowolenie mieszkańców wywołuje planowany przebieg instalacji w odległości 15-20 metrów od zabudowań, oczekują oni aby było to przynajmniej 40 metrów. Wokół tej sprawy jest więcej kontrowersji, bowiem wszystko wskazuje też na duże błędy przy decyzjach formalnych w Urzędzie Wojewódzkim, z tego też powodu prokuratura prowadzi śledztwo, czy urzędnicy nie dopuścili się przekroczenia uprawnień.

Opublikowano w Inowrocław

W piątek 1 grudnia władze Politechniki Bydgoskiej otworzyły Wydział Medyczny, kilka tygodni po tym jak resort odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe wyraził na to zgodę. Na czele wydziału stanie jeszcze niedawno prorektor ds. Collegium Medicum w Bydgoszczy prof. Małgorzata Tafil-Klawe. Pierwsi studenci medycyny pojawia się w nowy roku akademickim, czyli w październiku 2024 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jod jest niezbędnym mikroelementem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a jego niedobory mogą prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Wśród suplementów diety, Kelp, wodorost bogaty w jod oraz inne minerały, mikroelementy, aminokwasy i witaminy, jest jednym z najbardziej znanych i dobrze przyswajalnych źródeł tego pierwiastka.

Opublikowano w Polecane
poniedziałek, 04 grudzień 2023 09:35

Fakty i mity w temacie przebiegu drogi ekspresowej S-10

Pojawienie się petycji w ochronie źródlisk, które zakładają zmianę przebiegu drogi ekspresowej S-10, spotkały się ze sporym zainteresowaniem medialnym i wywołały dyskusję o tej inwestycji. Z uwagi na to, że w przekazie medialnym całkowicie pomija się informację, iż zmiana przebiegu oznacza spore przesunięcie realizacji inwestycji w czasie, co może mieć istotny wpływ na ogląd sytuacji. Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych faktów dla tej sprawy. Ponadto jeden z podmiotów gospodarczych ma wyraźny interes w zmianie przebiegu tej inwestycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mając 30 lat został skazany za inną czynność seksualną (nie jest to gwałt, ale zachowanie mocno nieobyczajne) oraz kradzieże, za co miał odbył karę 3 lat więzienia - był wtedy 1998 rok. Zamiast do odbycia kary, udał się za granicę licząc, że uniknie odpowiedzialności. Udawało mu się to przez 25 lat, ale teraz mając 55 lat wpadł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu