Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 11 wrzesień 2023

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała proces egzaminowania kierowców w Polsce - W Polsce w zasadzie nie istnieje spójny system szkolenia i egzaminowania przyszłych kierowców. Obowiązujące regulacje prawne oraz działania właściwych organów administracji publicznej, w tym Ministra Infrastruktury, nie zapewniały przygotowania kandydatów na kierowców do bezpiecznego poruszania się po drogach – informuje Izba. Uchybienia stwierdzono też w nadzorze nad WORD-ami podległymi Województwu Kujawsko-Pomorskiemu.

Opublikowano w Regionalne

Ostatnio pisaliśmy o sytuacji w gminie Kruszwica, gdzie radni wypłacane mieli wyższe diety w oparciu o błędnie uchwalone prawo (które zresztą sami sobie uchwalili). Jak się okazuje podobna sytuacja ma miejsce w gminie Osielsko oraz w Białych Błotach, tylko w tym wypadku kwoty są znacznie wyższe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po wakacyjnej przerwie prace wznawia Parlament Europejski, najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia będzie środowa debata o stanie Unii Europejskiej, ostatnia w tej kadencji. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von den Leyen przedstawi raport o stanie Unii Europejskiej, a następnie odbędzie się publiczna dyskusja. Można powiedzieć, że w pewnym sensie po tej debacie Parlament Europejski wejdzie w tryb wyborów.

Opublikowano w Magazyn

Blisko 5 kilogramów narkotyków zabezpieczyli bydgoscy policjanci podczas sobotnich realizacji. Wszystko zaczęło się od obserwacji 24-letniego bydgoszczanina i 28-letniego mieszkańca powiatu nakielskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek 8 września w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego została opublikowana uchwała ustalająca diety radny (wprowadzająca praktycznie ich podwyżki) dla radnych Rady Gminy Kruszwica - uchwała wchodzi w życie z dniem 25 listopada 2021 roku, zatem działa prawie dwa lata wstecz.

Opublikowano w Kruszwica

W dzisiejszych czasach zarządzanie magazynem jest jednym z najważniejszych aspektów działalności e-commerce. Odpowiednie zarządzanie zapasami pozwala nie tylko zwiększyć efektywność, ale również zadowolenie klientów. Integracja magazynu z platformami takimi jak Amazon może znacznie uprościć ten proces. W tym artykule dowiesz się, jak zarządzać magazynem w Shoper po jego integracji z Amazonem.

Planowanie i wstępna konfiguracja

Planowanie i wstępna konfiguracja to kluczowe etapy, jakie obejmuje prawidłowo wykonana  integracja Amazon z Shoper. Stanowią one fundament dla efektywnego zarządzania magazynem po integracji z Amazonem. Na tym etapie podejmowane są istotne decyzje dotyczące logistyki i zarządzania zapasami, które wpłyną na cały proces operacyjny.

Opublikowano w Polecane
poniedziałek, 11 wrzesień 2023 15:31

Poczta Polska znaczkiem uczciła rodzinę Ulmów

W niedzielę w Markowej na Podkarpaciu kardynał Marcello Semeraro w imieniu papieża Franciszka ogłosił błogosławionymi rodzinę Ulmów, jak zaznaczał jest to wydarzenie bezprecedensowe w historii Kościoła, bowiem pierwszy raz zdarzyło się, że beatyfikowano całą rodzinę. To ważne wydarzenie również z perspektywy międzynarodowej. Tego samego dnia Poczta Polska do obiegu wprowadziła znaczek pocztowy oraz kopertę typu FDC.

Opublikowano w Magazyn

Dużym zaskoczeniem okazał się kształt listy Prawa i Sprawiedliwości, którą otworzy prezydencki minister Paweł Szrot, który większych związków z Bydgoszczą do tej pory nie miał. W udzielonym nam wywiadzie mówi, że nie będzie uciekał przed słowem ,,spadochroniarz”, ale zamierza swoją pracą zapracować na uznanie mieszkańców regionu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czerwcu 2021 roku na profilu ,,Bydgoscy Patrioci” pojawił się wpis znieważający Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jak się dowiadujemy postępowanie w tej sprawie możliwości znieważenia głowy państwa, za co kodeks karny przewiduje nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu