Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 wrzesień 2023

Dzisiaj - 13 września - przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von den Leyen po raz ostatni w tej kadencji przedstawi raport o stanie Unii Europejskiej, następnie odbędzie się debata. Na żywo można ją obejrzeć poniżej.

Opublikowano w Regionalne

31 sierpnia na sesji Rady Miejskiej w Kcyni gościł marszałek województwa Piotr Całbecki, było to dosłownie kilka dni po sesji Sejmiku Województwa na której jego przedstawiciele sygnalizowali, że nie planuje się wydawać środków z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej (dedykowanych województwu) na modernizację kolei, bo tym ma się w opinii Urzędu Marszałkowskiego zająć rząd. W Kcyni marszałek przyznał, że jest wstanie pewne środki już jednak wygospodarować.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Blisko tydzień po tym jak zakończyła się rejestracja list kandydatów, Państwowa Komisja Wyborcza zdecydowała się zarejestrować jako siódmy ogólnopolski komitet KW Polska jest jedna. W okręgu bydgoskim ten komitet wystawia 14 kandydatów, nie są to nazwiska znane w polityce. Oznacza to, że w okręgu bydgoskim mamy do wyboru 158 kandydatów z 7 komitetów.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek 18 września po raz trzeci odbędzie się Bydgoskie Forum Bursztynowego Szlaku – w tym roku w 90. rocznicę budowy Magistrali Węglowej. Temat związany z Magistralą, a dokładniej dzisiejszą linią kolejową nr 201 będzie jednym z istotniejszych, dyskusja dotyczyć będzie jednak jej przyszłości.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek meczem finałowym Kazachstan – Gruzja zakończyły się kobiece szachowe Mistrzostwa Świata. Polki zakończyły te zawody w pierwszej ósemce. O wynikach tych zawodów wypada napisać, ale też trzeba pamiętać o kontrowersjach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Główny Urząd Statystyczny niedawno opublikował nowe prognozy ludności w perspektywie do 2060 roku – przewidują one ogólny spadek populacji Polski, widoczny we wszystkich województwach. Analizy przeprowadzono do poziomu powiatów, zatem przyjrzyjmy się prognozom dla powiatu inowrocławskiego.

Opublikowano w Inowrocław

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczęła się współpraca Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy z właścicielem spalarni odpadów niebezpiecznych Eneris Proeco zlokalizowanej na terenach dawnego Zachemu. Dla uczniów oznacza to przede wszystkim możliwość zapoznania się z bliska z procesem termicznego unieszkodliwiania odpadów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

    W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

  • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

    Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu